Grayscale’ın Bitcoin Trust Ürününde Hacim Yaklaşık %80 Arttı

  • CCData’ya göre, trust fonunun işlem hacmi Haziran ayında 45 milyon dolara yükselerek endüstrinin en çok işlem gören trust fonu ürünü olma konumunu korudu.
  • Bu, Haziran ayında Invesco ve WisdomTree dahil olmak üzere birçok tanınmış kurumun ETF başvurusunda bulunmasının ardından gerçekleşti.
  • Grayscale’ın ETHE trust fonuyla karşılaştırıldığında, GBTC’nin işlem hacmi önemli ölçüde daha yüksek oldu.

BlackRock başta olmak üzere birçok yatırım devinin Bitcoin ETF başvurularına yönelmesi, Grayscale’ın GBTC’sini güçlendirdi.

Grayscale’ın GBTC’si Güçleniyor

Haziran ayında varlık yöneticisi BlackRock’ın spot Bitcoin borsa işlemli fonu (ETF) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulunmasının ve diğer iki büyük finansal hizmet şirketinin benzer başvurularının yapılmasının etkisiyle Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü GBTC’nin işlem hacmi neredeyse %80 arttı.

CCData’ya göre, trust fonunun işlem hacmi Haziran ayında 45 milyon dolara yükselerek endüstrinin en çok işlem gören trust fonu ürünü olma konumunu korudu ve hacimlerin %74’ünü oluşturdu. Bu, Haziran ayında Invesco ve WisdomTree dahil olmak üzere birçok tanınmış kurumun ETF başvurusunda bulunmasının ardından gerçekleşti.

CCData konuyla ilgili şunları söyledi:

“GBTC’nin hacimlerindeki artış ve pazar payındaki büyüme, temel varlığa yönelik büyüyen olumlu duygularla uyumlu.”

Grayscale’ın ETHE trust fonuyla karşılaştırıldığında, GBTC’nin işlem hacmi önemli ölçüde daha yüksek oldu. Eylül ayından bu yana GBTC’nin işlem hacmi 35.6 milyon dolardan 2023 Haziran ayında 45 milyon dolara yükseldi ve trust fonları için toplam işlem hacminin %74’ünü yakaladı. ETHE’nin hacmi ise Eylül ayında 31 milyon dolardan 2023 Haziran ayında 14.4 milyon dolara geriledi ve pazar payı %44.4’ten %23.6’ya düştü.

GBTC ayrıca, yatırım varlık yöneticisi Fidelity Investments’ın BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusunu kendi başvurusuyla takip etmeye hazırlandığına dair bir raporun ardından bir yıllık bir yüksek seviyeye çıktı.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version