Grayscale Bitcoin Fonları Ne Durumda? Bitcoin’e Etkisi Nasıl?

Bitcoin & Grayscale

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Veriler, CEO Sonnenshein’in Grayscale kripto fonlarını ETF’lere dönüştürme planlarını yinelediğinden, fonlar GBTC’ye geri dönüyor.

GrayScale Bitcoin Trust (GBTC), spot fiyat üzerindeki primi Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesine yükselirken, Bitcoin’de (BTC) yükseldi.

Analitik kaynağı Bybt’ten elde edilen veriler, Salı günü GrayScale priminin -%5.88 seviyesinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca en son 25 Mayıs’ta sıfıra yaklaşmıştı.

GBTC primi -%6’nın üzerine çıktı

Kripto Para Fonu GBTC

Bu, Bitcoin’in bu hafta sonunda azalma belirtileri gösteren büyük bir fiyat düşüşüne başlamasından bir hafta sonraydı.

GBTC, Bitcoin’in %55 fiyat düşüşünden bu yana yoğun spekülasyonların konusu oldu ve bu durumun GBTC hisselerinin satış baskısına katkıda bulunabileceği iddia ediliyor. Daha önce dediğimiz gibi, GBTC sahiplerine uygulanan kısıtlamalar göz önüne alındığında, böyle bir önerme varsayılan olarak yanlıştır.

Bununla birlikte, satın alma konusuna ilgi özellikle bu ay yeniden ortaya çıktı, göze çarpan isimler dilimlere ekleniyor ve Bitcoin risklerini artırıyor. GBTC’nin BTC varlıklarının net varlık değerine (NAV) göre işlem fiyatı olan Grayscale primi, negatif bölgede uzun bir süre kaldıktan sonra sıfıra doğru bir eğilim göstererek adım adım arttı.

Yatırımcı ve analist Nick Hellmann, son değişiklikler hakkında “GBTC primi 5 gün içinde -%15’ten -%5’e gitti” dedi.

“BTC bu seviyeleri koruyabilir ve Grayscale primlerinin pozitif dönmesini sağlayabilirse, bu Bitcoin ateşine yakıt katacaktır.”

Grayscale (GBTC)
Kaynak:bybt.com

Grayscale ETF varlığı neredeyse çöküyordu

Şirketin en son yıl ortası hissedarlar açıklamasında Sonnenshein, GBTC’yi altcoin odaklı eşdeğerleriyle birlikte borsada işlem gören fonlara (ETF) dönüştürme niyetiyle ilgili önceki kamu açıklamalarını yineledi.

Açıklamada, “Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC), Grayscale Ethereum Trust’ı (ETHE) ve diğer yatırım ürünlerimizi ETF’lere dönüştürmeye %100 kararlıyız” dedi.

Grayscale (GBTC)
Kaynak:bybt.com

Amerika Birleşik Devletleri henüz tek bir Bitcoin ETF’sini onaylamamışken, komşu Kanada, ilk oyuncu olan Purpose Bitcoin ETF’ye yeşil ışık yaktı, ve kararından dönmedi.

Salı günü, Purpose’nin yönetim altındaki varlıkları 900 milyon Kanada dolarıydı şimdi ise 1,1 milyar Kanada dolarına sıçradı. 13 Mayıs’tan bu yana görülen en yüksek seviye.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook