Google Kripto Para Reklamlarına Tekrar İzin Veriyor!

google-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Google’ın 3 Ağustos’ta yürürlüğe giren yeni politikasına göre, kripto para birimi değişimi ve cüzdan hizmetleri sunan reklam verenlerin ürünlerini pazarlamasına bir kez daha izin veriliyor.

Google’nin yeni politikası

google ve bitcoin

Google, güncellenmiş finansal ürün ve hizmetler politikasının 3 Ağustos’ta tam olarak yürürlüğe girmesinden sonra tekrar kripto varlık reklamları yayınlıyor. Çok uluslu dev, Haziran 2018’de kripto ve ilk kripto para arzıyla ilgili reklamları yasakladı ve güncellenen politika, düzenlenmiş kripto varlıklarının hizmetlerini bir kez daha pazarlamasına izin veriyor.

Google’ın kripto reklam politikası revizyonu ilk olarak Haziran ayında özetlendi ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketicileri hedefleyen “kripto para borsaları ve cüzdanlar sunan reklam verenlerin”, belirli gereksinimleri karşılamaları durumunda hizmetlerinin ve ürünlerinin reklamını yapmasına izin verildiğini şart koşuyor.

google

Hareket, Google’ın ana şirketi Alphabet için ek satışlar sağlayacak, ancak kripto reklamları muhtemelen şirketin 147 milyar dolarlık reklam gelirinin okyanusunda sadece bir dokunuş olacak. Google’ın katı gereksinimleri, şaibeli reklamları ve bariz kripto dolandırıcılığını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Reklam verenler, Mali Suçları Uygulama Ağına “para hizmetleri işletmesi ve para aktarıcısı olarak en az bir eyalette veya ya da eyalete bağlı bir banka kuruluşu” olarak kayıtlı olmalıdır.

Firma, ICO’lar, merkezi olmayan finans ticaret protokolleri veya kripto para birimlerinin satın alınması, satılması veya ticaretinin tanıtımına yönelik reklamlara izin vermeyecektir. Sahte ünlü onaylarını çevreleyen sorunlara kısmen yardımcı olabilecek ünlü kripto onayları da yasaklanmıştır.

Google ve kuralları

google

Google’ın güncellenmiş politikası ayrıca kripto reklamlarının “kripto para birimi alım satım sinyalleri, kripto para yatırım tavsiyesi, toplayıcılar veya ilgili içerik veya komisyoncu incelemeleri içeren bağlı siteler” barındıran web sitelerine bağlantı vermesini de yasaklıyor.

Geçen ay, TikTok, tüm finansal hizmetlerin ve ürünlerin platformda reklamının yapılmasını durdurma hareketinin bir parçası olarak kripto tabanlı tanıtım içeriğinin yasaklandığını duyurdu.

Bitcoin alt dizinindeki Redditörler, Brief-Music-5825 kullanıcısı Google’ın “sahte kripto haberlerini yasaklaması gerektiğini iddia etse de, Bitcoin’in (BTC) bir kez daha Google üzerinden kripto para birimi için bir “yükseliş” işareti olarak tanıtılabileceği haberini gördüler. ilave olarak. FUD yaratan yalan haberlerin miktarı inanılmaz artabilir.”

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster