Genesis, Bitcoin Kredisini Ödemeyen Digital Currency Group’a Dava Açtı!

  • Genesis Global Capital, Mayıs ayında ödenmesi gereken yüz milyonlarca dolarlık ödenmemiş kredi nedeniyle Digital Currency Group’a karşı dava açıyor.
  • Genesis’i temsil eden avukatlar, kripto kredi vereni ve DCG’nin Kasım 2022’de “değiştirilmiş ve yeniden düzenlenmiş ana kredi sözleşmesi” adlı başka bir anlaşma yaptığını söylediler.
  • Cameron Winklevoss, Temmuz ayında Silbert’e, hemen ödenmesi gerektiğini söylediği 640 milyon dolarlık ödemeyi yapmaması durumunda bir dava ile karşı karşıya kalacağını belirtti.

Genesis Global, binlerce BTC’lik kredisini ödemediği için Digital Currency Group’a karşı dava açtı; DCG kredi konusunda yapılan anlaşmalara uymuyor!

Genesis, Bitcoin Kredisi için DCG’ye Dava Açtı

Genesis Global Capital, Mayıs ayında ödenmesi gereken yüz milyonlarca dolarlık ödenmemiş kredi nedeniyle Digital Currency Group’a karşı dava açıyor. Genesis’in avukatları, Çarşamba günü yapılan bir başvuruya göre, DCG ve Genesis 2019’da bir “ana kredi anlaşması” yaptılar.

Belgelere göre Genesis, 2022’de DCG’ye 18.000 Bitcoin’den fazla borç verdiğini ve aynı yıl içinde borcu 11 Mayıs vadesi olan sabit vadeli bir krediye dönüştürdüğünü söyledi. Başvuruda, “DCGI Kredisi, 11 Mayıs 2023 tarihinde vadesi geldi ve ödenmedi” şeklinde belirtildi.

Ayrı bir mahkeme belgesinde, Genesis’i temsil eden avukatlar, kripto kredi vereni ve DCG’nin Kasım 2022’de “değiştirilmiş ve yeniden düzenlenmiş ana kredi sözleşmesi” adlı başka bir anlaşma yaptığını söylediler.

DCG adına konuşan bir sözcü, “Genesis, UCC ve DCG ile prensip anlaşmasına varılan anlaşmanın belgelenmesine devam etmeyi kabul etti ve bu nedenle tahliye işlemini durdurdu” dedi ve ekledi: “Tahliye anlaşması belgelendiriliyor ve yakında mahkemeye dosyalanması bekleniyor. Bu noktadan sonra fonların dağıtımını başlatacağız ve Genesis alacaklıları için önemli bir toparlanma yolunda devam edeceğiz.”

Genesis ve DCG

Genesis Global Holdco, geçen yıl kripto hedge fonu Three Arrows Capital ve borsa FTX’in çökmesinin ardından finansal bir darbe aldı. Bu nedenle, Ocak ayında iflas koruma başvurusunda bulundu ve kreditörlerine borçlarını ödemek zorunda kaldı.

O zamandan beri DCG ve Genesis Global, Temmuz ayında CEO Barry Silbert’i ve DCG’yi suçlayarak Gemini adlı borsa ile hukuki bir mücadele içinde bulundular ve ona “kreditörlere karşı DCG ve Genesis dolandırıcılığının mimarı ve kilit adamı” olmakla suçladılar.

Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Temmuz ayında Silbert’e, hemen ödenmesi gerektiğini söylediği 640 milyon dolarlık ödemeyi yapmaması durumunda bir dava ile karşı karşıya kalacağını belirtti.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version