GBTC Mayıs Ayından Bu Yana En Düşük Seviyeye Ulaştı!

gbtc-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Analist Willy Woo, GBTC için değişen piyasa güçleri sayesinde dengesini yeniden sağlamak için zaman gerektiğini söylüyor.

Bitcoin yatırım aracı Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), mayıs ayındaki BTC fiyat çöküşünden bu yana en düşük seviyede işlem görüyor.

Perşembe günkü veriler, BTC/USDT’nin 44.000 dolar civarında işlem gördükçe GBTC hisselerinin spot fiyatın %16.5’in üzerinde olduğunu teyit ediyor.

Analist: Geri Dönüş Zaman Alacak

Çeşitli kripto para birimleri fonlarında yönetim altında 42 milyar dolarlık varlığa sahip olan Grayscale, son Bitcoin fiyat düşüşü boyunca kurumsal ilginin arttığını gördü.

Bununla birlikte, bazı göze çarpan alımlara rağmen, Bitcoin’in 64.500 dolardan sadece 29.000 dolara indiği dalgalı aktivite süresi boyunca ilerleme yavaş oldu.

Spot fiyat toparlanırken, GBTC faizi düşerek Bitcoin’in son dönemdeki kazançlarıyla birlikte artan, azalmayan net varlık değerine (NAV) büyük bir düşüş yaşadı.

Bu hafta temmuz ayından itibaren en düşük noktasını bile geçti. GBTC şu anda mayısın fiyat çöküş başlangıcından bu yana en düşük seviyesinde.

Fonun performansı hakkında yorumlarda bulunan istatistikçi Willy Woo, önceki işlem koşullarına ek olarak yönetim ücretini de vurguladı.

GBTC
GBTC premium grafiği

“Arzı azaltamadıkları göz önüne alındığında, uygun seviyesini tekrar bulması zaman alacaktır. Ek olarak şirketler de kripto para satın aldı, Microstrategy’ye bakın.”

Kilit Açma Olayı Olumsuzluğu Geçti mi?

Bu arada, GBTC kilit açma olayları uzun zamandır olumsuz bir piyasa etkisi olmasından korkulan, bu ay sona erecek ve büyük çoğunluğu gözle görülür bir piyasa etkisi olmadan zaten tamamlandı.

Zincir üzerinde analiz firması Glassnode geçen hafta yaptığı açıklamada, bu arbitraj ticaretinin 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında, en son Bitcoin boğa koşusunun gerçekten başladığı döneme kıyasla ağır hareket ettiğini kaydetti.

Bu, şu anda aynı döneme benzer seviyelerde olan borsalardan çıkışlarla ilgili olarak, daha fazla BTC fiyat artışı beklentisiyle hodlers arasında “ağır bir birikime” işaret etti.

Bitcoin-Exchange-08.19
Bitcoin borsası net konum değişikliği açıklamalı grafik.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster