FLOW Düşen Kanaldan Çıkabilir mi? Hedef Neresi?

analiz-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çok popüler olan CryptoKitties ve NBA Top Shot gibi projeleri bünyesinde barındıran FLOW, uzun süredir düşen bir kanalda işlem görüyor. Aralarında Binance, Ubisoft, NBA ve UFC gibi ekosistem yatırımcıları bulunmasına rağmen güçlü bir yükseliş hareketi sergileyemedi. Bugün sizler için FLOW’un düşen kanaldan çıkıp çıkamayacağını, destek ve direnç seviyelerini analiz ettik. İnceleyelim.

FLOW Düşen Kanaldan Çıkabilir mi?

FLOW-02.18-1

Geçen senenin ortalarından beri düşüş hareketi kaydeden FLOW, geçtiğimiz haftalarda büyük bir yukarı hareket gerçekleştirdi. Bu hareket, düşen kanalın desteğinin altına sarkmasından sonra geldi. Bu hareket sayesinde kanalın üstüne çıktı ancak buna rağmen o bölgeyi destek olarak doğrulayamadıktan sonra kanal içerisine girerek düşüşe devam etti. Hala yatırımcıların takip ettiği bir altcoin olduğu için, olası bir çöküş zamanında büyük alım baskısı gelebilir.

Bollinger bandına baktığımızda, orta bandın da altına sarkmış olduğu görülüyor. Bu da potansiyel olarak alt banda doğru ilerlediği anlamına geliyor. Bu alt bant neredeyse düşen kanalın orta trendi ile örtüşüyor. Buradan bir tepki gelmesi muhtemel görünüyor. Buradan tepki aldıktan sonra üst kanalı deneyerek ret yiyebilir ve sonucunda alt kanala doğru ilerleyebilir. Bunu sizler için kırmızı ok ile gösterdik. Boğaların baskın gelmesi durumunda bu senaryo geçersiz sayılabilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

FLOW-02.18-2

Destek ve direnç seviyeleri kesik sarı çizgi ile gösterilmiştir. Görünen kadarıyla 6,7 dolardaki desteğinin altına sarktıktan sonra tekrar denemiş ancak başarısız olmuş. Bu da 5,7 dolardaki desteğine kadar inebileceği anlamına geliyor. Bu bölgeden tepki alarak tekrardan aynı seviyeyi test edebilir. Ancak ayılar bu destek bölgesinde baskısını artırmaya çalışacaktır. Bu durumda boğalar mağlup olursa, 4,3 dolardaki desteğine doğru düşüş kaydedebileceği anlamına geliyor ve bu da yaklaşık yüzde 33’lük bir düşüşe tekabül etmektedir.

Olumlu senaryoyu ele aldığımızda, destekten aldığı tepki sonrası ulaşacağı ilk direnç olan 6,7 dolar seviyesini kırabilir ve ardından 7,6 dolardaki direncini deneyebilir. Kısa vadeli tepe noktası olan 9,5 dolar seviyesine ulaşması boğaların gücüne bağlı olduğu için, piyasanın genel durumu buna karar verecektir. Bu da yaklaşık yüzde 48’lik bir yükseliş anlamına geliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster