Fed Başkanından Sert Açıklama! Kripto Paralara İhtiyacımız Yok

fed

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell dün yaptığı basın açıklamasında, dijital dolar varsa kripto paralara ihtiyaç olmadığını söyledi. “Bence bu, kripto lehine elimizde olan en güçlü argümanlardan biridir” diyerek ekledi. Fed başkanı ayrıca ABD’nin rezerv para statüsünü kaybetme tehlikesinde olmadığını çok net bir şekilde belirterek dün (Çarşamba) ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, ABD merkez bankasının dijital para birimi kurması, kripto para birimleri ve sabit paralar gibi özel alternatiflere olan ihtiyacı azaltabileceğini söyledi.

Fed Başkanı değil, FUD başkanı!

Fed Başkanı

Fed başkanı Powell dijital dolar olduğu takdirde Kripto paralara herhangi bir gerek kalmadığını belirtiyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Çarşamba günü ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde yapılan bir kongre oturumunda kripto para birimleri, sabit paralar ve dijital dolar hakkında konuştu.

Duruşma sırasında Massachusetts’ten Temsilci Stephen Lynch, Fed’in dijital para biriminde bir “hızlı eylemin” piyasaları “sakinleştirip sakinleştirmeyeceğini” ve dijital doların ödemelerde binlerce kripto para biriminin veya sabit paranın ortaya çıkmasından daha uygun bir alternatif olup olmayacağını sordu. “Bence durum şöyle olabilir. Bence bu, dijital para birimi lehine sunulan argümanlardan biri, ”dedi Powell, ve sözlerine devam etti:

Özellikle, dijital dolar diye bir para birimimiz olsaydı, sabit paralara ihtiyacınız olmazdı, kripto para birimlerine ihtiyacınız olmazdı. Bence bu onun lehine olan güçlü argümanlardan biri.

Farklı bir soruya yanıt veren Powell, stablecoin’lerin para piyasası fonlarına veya banka mevduatlarına çok benzediğini ancak “şunları söyledi: “Bu ülkede, halkın parasının çok güvenli olması gereken bir varlıkta tutulduğu bir geleneğimiz var. Örneğin, banka mevduatları veya para piyasası fonları Stabilcoinler için bu gerçekten mevcut değil.”

Dijital Dolar İçin – “Hızlı Değil, Doğru Yapmamız Önemli”

Fed Başkanı

Gazeteci Lynch, dünya çapındaki birçok merkez bankasının bu alanda ABD’den daha hızlı ilerlediğini öne sürerek dijital dolar gelişiminin “yavaşlığı” konusundaki endişelerinden bahsetti.

Powell, “Bunun, hızlanan bir karar sürecinin başlangıcı olduğunu düşünüyorum. Teknik tarafta ve politika tarafında yapacak çok işimiz var, ancak bunun kritik bir kısmı sadece halkla istişare.” Şunu vurguladı: “Bunu doğru yapmak konusunda gerçekten endişeliyim… Bence doğru yapmak, hızlı yapmaktan çok daha önemli.”

Çin’e Kaybedecek Değiliz!

Fed Başkanı

Fed başkanı ayrıca gazeteci Lynch’in ABD’nin rezerv para statüsünü kaybetmesiyle ilgili endişelerini de ele aldı. Powell, “Rezerv para biriminde ABD rezerv para birimidir” diyerek ısrar etti :

Gerçekten iyi bir rakip yok. Rezerv para birimi olmak için ihtiyacınız olan her şey, Amerika Birleşik Devletleri’nde var… Onu kaybetme tehlikesi altında değiliz, özellikle Çin’e hiç değil.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook