Diğer
  Ana SayfaHaberFed Başkanından Sert Açıklama! Kripto Paralara İhtiyacımız Yok

  Fed Başkanından Sert Açıklama! Kripto Paralara İhtiyacımız Yok

  -

  Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell dün yaptığı basın açıklamasında, dijital dolar varsa kripto paralara ihtiyaç olmadığını söyledi. “Bence bu, kripto lehine elimizde olan en güçlü argümanlardan biridir” diyerek ekledi. Fed başkanı ayrıca ABD’nin rezerv para statüsünü kaybetme tehlikesinde olmadığını çok net bir şekilde belirterek dün (Çarşamba) ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, ABD merkez bankasının dijital para birimi kurması, kripto para birimleri ve sabit paralar gibi özel alternatiflere olan ihtiyacı azaltabileceğini söyledi.

  Fed Başkanı değil, FUD başkanı!

  Fed Başkanı

  Fed başkanı Powell dijital dolar olduğu takdirde Kripto paralara herhangi bir gerek kalmadığını belirtiyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Çarşamba günü ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde yapılan bir kongre oturumunda kripto para birimleri, sabit paralar ve dijital dolar hakkında konuştu.

  Duruşma sırasında Massachusetts’ten Temsilci Stephen Lynch, Fed’in dijital para biriminde bir “hızlı eylemin” piyasaları “sakinleştirip sakinleştirmeyeceğini” ve dijital doların ödemelerde binlerce kripto para biriminin veya sabit paranın ortaya çıkmasından daha uygun bir alternatif olup olmayacağını sordu. “Bence durum şöyle olabilir. Bence bu, dijital para birimi lehine sunulan argümanlardan biri, ”dedi Powell, ve sözlerine devam etti:

  Özellikle, dijital dolar diye bir para birimimiz olsaydı, sabit paralara ihtiyacınız olmazdı, kripto para birimlerine ihtiyacınız olmazdı. Bence bu onun lehine olan güçlü argümanlardan biri.

  Farklı bir soruya yanıt veren Powell, stablecoin’lerin para piyasası fonlarına veya banka mevduatlarına çok benzediğini ancak “şunları söyledi: “Bu ülkede, halkın parasının çok güvenli olması gereken bir varlıkta tutulduğu bir geleneğimiz var. Örneğin, banka mevduatları veya para piyasası fonları Stabilcoinler için bu gerçekten mevcut değil.”

  Dijital Dolar İçin – “Hızlı Değil, Doğru Yapmamız Önemli”

  Fed Başkanı

  Gazeteci Lynch, dünya çapındaki birçok merkez bankasının bu alanda ABD’den daha hızlı ilerlediğini öne sürerek dijital dolar gelişiminin “yavaşlığı” konusundaki endişelerinden bahsetti.

  Powell, “Bunun, hızlanan bir karar sürecinin başlangıcı olduğunu düşünüyorum. Teknik tarafta ve politika tarafında yapacak çok işimiz var, ancak bunun kritik bir kısmı sadece halkla istişare.” Şunu vurguladı: “Bunu doğru yapmak konusunda gerçekten endişeliyim… Bence doğru yapmak, hızlı yapmaktan çok daha önemli.”

  Çin’e Kaybedecek Değiliz!

  Fed Başkanı

  Fed başkanı ayrıca gazeteci Lynch’in ABD’nin rezerv para statüsünü kaybetmesiyle ilgili endişelerini de ele aldı. Powell, “Rezerv para biriminde ABD rezerv para birimidir” diyerek ısrar etti :

  Gerçekten iyi bir rakip yok. Rezerv para birimi olmak için ihtiyacınız olan her şey, Amerika Birleşik Devletleri’nde var… Onu kaybetme tehlikesi altında değiliz, özellikle Çin’e hiç değil.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler