Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriFantom (FTM) Düşüş Trendinde İşlem Görüyor!

  Fantom (FTM) Düşüş Trendinde İşlem Görüyor!

  -

  FTM Düşüşe Devam Edecek mi?

  FTM-04.21-1

  Bu senenin başından beri düşüş gerçekleştiren FTM, trendin direncinden ret yedikten sonra düşüş yaşamaya devam etti.

  Günlük grafikte MA200’ün altında işlem gördüğü için düşüş trendi daha kuvvetli olduğu görülüyor. Bu 1,97 dolarda bulunan seviyeyi aştıktan sonra yükseliş trendine geçmesi muhtemel görünüyor.

  RSI şu anda yaklaşık olarak 44 seviyesinde bulunuyor. Bu da düşüş senaryosundan daha çok yükseliş senaryosunun destekleneceği anlamına geliyor. Olası düşüş durumunda ise aşırı satım bölgesine gireceği için yukarı yönlü büyük bir tepki gerçekleşebilir.

  MACD ise negatif bölgede bulunuyor. Yükseliş gerçekleştiği dönemde kesişim sonucunda aşağı yönlü hareketin tetiklendiği görülüyor. Ancak bu kesişim negatif bölgede olduğu için düşüş trendi hala güçlü görünüyor.

  Şu an itibariyle de yukarı yönlü hareket anlamına gelen turuncu çizginin mavi çizgiyi yukarıdan kestiği de gözlemleniyor.

  Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

  FTM-04.21-2

  Oldukça önemli olan hem psikolojik hem teknik direnç olan 1 doların yakınında işlem görüyor. Olası yükseliş durumunda 1,33 dolarda bulunan direnci test etmek isteyecektir. Bu seviyeyi kırdıktan sonra 1,62 dolara kadar yükseliş yaşayabilir.

  Alım baskısının artması durumunda ise 1,86 dolardaki direncini kırmak için güç harcayacaktır.

  Boğaların güç kazanması durumunda psikolojik olan 2 dolardaki direnci aştıktan sonra yaklaşık yüzde 7 daha yükselerek 2,15 dolara kadar yukarı yönlü hareket gerçekleştirebilir.

  Bunların ardından 2,55 dolar ve 3,37 dolarda bulunan dirençlerini de kırmak isteyecektir.

  Düşüş gerçekleşirse 0,9 dolar ve 0,5 dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşayabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Basri Caneri
  Basri Caneri
  Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler