Cardano (ADA) Düşüşe Devam Edecek mi?

Düşen bir trendde işlem gören ADA için kritik destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
ADA-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ADA Düşen Trendde İşlem Görüyor

ADA-04.21-1

Tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık yüzde 70 aşağısında işlem gören ADA, düşüş trendinde işlem görüyor. Şu anda 1 doların altında olduğu için psikolojik seviyeyi aşması zor olabilir.

Günlük grafikte MA200’ün altında işlem görmesi düşüş trendini desteklediği için fiyattaki geri çekilme devam edebilir. Olası yükseliş senaryosunda trendi tersine çevirebilmesi için bu 1,38 dolarda bulunan direncini kırması gerekiyor.

RSI yaklaşık 43 seviyesinde bulunuyor. Bu da aşırı satım bölgesine çok yakın olduğu anlamına geliyor. Düşüş gerçekleşirse bu bölgeye yakın olduğu için uzun sürmeyebilir. RSI, yükseliş senaryosunu desteklemeye daha uygun görünüyor.

MACD ise kesişim yaşadıktan negatif bölgeye dönmüş durumda bulunuyor. Bu bölgede gerçekleştireceği bir kesişim sonucunda yükseliş gözlemlenebilir. Tekrardan pozitif bölgeye ulaştığında yükseliş trendi kaydedilebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ADA-04.21-2

Oldukça kritik olan 0,77 dolardan destek aldıktan sonra hızlı bir şekilde 1 dolarda bulunan hem teknik hem psikolojik direnci kırdığı görülüyor. Ancak 1,31 dolardaki direncine ulaşamadan gerçekleşen düşüş sonucunda 0,77 dolara kadar gerileyebilir.

Yükseliş senaryosu gerçekleşirse 1 dolardaki direncini kırması gerekiyor. Ardından 1,31 dolardaki direncini kırdıktan sonra 1,55 dolara ulaşmak isteyecektir.

Boğaların güç kazanması durumunda 1,82 dolardaki direncini test etmesi muhtemel görünüyor. Bu seviyeyi destek olarak doğrulayabilirse 2,23 dolara kadar da yükselebilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,1 dolar olduğu için bu seviye de bir direnç görevi görmektedir. Ayılar piyasadan çekilirse bu seviye de kolaylıkla kırılabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster