Ethereum’un Londra Hard Fork’u Yatırımcıları Kendine Çekiyor

Ethereum

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasa değerlerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), pazar günü 18 Haziran’dan bu yana en yüksek değeri olan 2.350 doların üstünde zirve yaptı. Bitcoin’in (BTC) fiyat istikrarı ve büyük protokol yükseltmelerinin beklentisi, yatırımcıların ETH için heyecanını artırıyor.

Ethereum Ve Bitcoin

Ethereum’un Cuma günü sona eren 230 milyon dolarlık opsiyonu, yatırımcıların yaklaşmakta olan Londra hard fork’u (Çatallanma) ve Bitcoin’in sağlam bir taban oluşturması ihtimali karşısında temkinli bir şekilde de olsa iyimser olmaları nedeniyle, piyasa duyarlılığını en azından bir an için boğalar lehine değiştirmiş görünüyor.

Ethereum fiyat güncellemesi

Ethereum, pazar günü %6.5’tan fazla artış yaşayarak 2.370 dolara yükseldi ve iki haftanın en yüksek değerine ulaştı. Hafta sonu işlem hacimleri 18 milyar doların üzerinde, karakteristik olarak ise düşük kaldı.

Şuan ki mevcut durumda ETH’nin toplam piyasa değeri 274.8 milyar dolar.

Büyük ölçüde Ethereum’un üzerine inşa edilen DeFi pazarı, pazar günü kümülatif %9 kazanç elde etti. Coingecko verilerine göre DeFi kripto paralarının değeri 67,3 milyar dolar.

Boğalar ve ayılar arasında ki savaş, geçen ay opsiyon piyasasında görüldü, her iki taraf da Ethereum için aşırı fiyat dalgalanmaları bekliyor ve bu durumda opsiyonların cuma günü sona ermesi bekleniyor. 2.200 dolarlık fiyat seviyesi, alım opsiyonlarının satım opsiyonlarına oranının da gösterdiği üzere boğaların ağır basmaya başladığı noktaydı.

Londra Hard Fork’u (Çatallanma)

Ethereum’un merakla beklenen, EIP 1559’U içeren Londra hard fork’u , 24 Haziranda Ropsten test ağında başlatıldı ve Temmuz ayında ana ağa tam geçirilmesi için ortam hazırlandı.

Çevre dostu konsensüsüne geçiş ve dolaşımda ki kripto para sayısını azaltacak olan, yeni bir “scarcity (nadirlik)” özelliği de dahil olmak üzere çeşitli yükseltmeler sunan hard fork’un Ethereum’un değeri üzerinde olumlu etki yaratması bekleniyor.

Ethereum

Analistler, yatırımcıların hard fork’un ardından yatırımcıların ETH‘ye daha çok ilgi göstermesini bekliyor. Zincir verilerine göre, Ethereum’un geçen hafta 750 binden fazla aktif adres kaydettiği ve Bitcoin’i önemli bir farkla geçtiği için, yatırımcılardan beklediğimiz durumun zaten gerçekleşeceğini gösteriyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook