Ethereum Bir Artış Yaşayabilir mi?

ethereum jpmorgan raporu

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), kripto piyasasına uzun süredir hakim durumda. Birincisi zenginliğin koruyucusu olarak algılanırken, ikincisi bir fayda devi olarak kabul edilir. Basın zamanında, hem BTC hem de ETH, bir konsolidasyon döneminden sonra fiyatlarda iyi bir artışa tanık oldu. İlki 33.7 bin dolardan işlem görürken, ikincisi 2100 dolar fiyat seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum

Ethereum ve Bitcoin ilişkisi

Bu iki rakip kripto para birimi arasında ki tabloyu değiştiren nedir? ETH, BTC üzerindeki ivme kazancını sürdürebilir mi? Bu durum tersine dönebilir mi? Aşağıda ki grafik, ETH/BTC piyasa değeri oranını göstermektedir.

Bitcoin & Ethereum
Kaynak:www.buybitcoinworldwide.com

Analistler Ethereum hakkında ne düşünüyor?

Analist Lard Davis, yukarıda bahsedilen konulara daha yakından baktı ve “Ethereum, Kriptoya Büyük Para Yığınları Getirmeye Hazır!” başlıklı son Youtube videosunda iyimser bir görüş dile getirdi.

Davis, bu tartışmayı, ETH’nin yakın zamanda BTC’yi tersine çevirdiği önemli bir metriğe değinerek başlattı.

BTC & ETH
Kaynak: Coin Metrics

Analiste göre,

ETH, 27 Haziran Pazar günü BTC’den yaklaşık 200 bin daha fazla günlük aktif adrese sahipti. Bu, 1 Ocak 2017’den bu yana ETH’nin BTC’den daha aktif adreslere sahip olduğu üçüncü gündü.

Ethereum, merakla beklenen yükseltmesiyle bir süredir trend oluyor. Ayrıca, Balancer, ETH tabanlı merkezi olmayan finans protokolünü Polygon ağında 10 milyon dolar ödül ile başlattı. Ethereum ağının yanı sıra Polygon’un birleşik gelişimi de göz önüne alındığında, en büyük altcoin’in potansiyeli, daha fazla büyüme ile umut verici görünüyor.

BTC destekçisi Twitter neden ETH ile dağıtım yaptı?

ETH için son zamanlarda bir diğer kilometre taşı da Twitter üzerinden gerçekleştirilen NFT çekilişiydi. Bunun bir parçası olarak, Sosyal medya devi, uzun vadede bir miktar değerini koruyacak 140 ücretsiz NFT verdi. Davis’in son videosunda bahsettiği gibi, “Twitter’ın ilk NFT yayınıydı.” Devamında şunları söyledi,

Ethereum kullandıkları gerçek ve bence bu gerçekten büyük bir anlaşma. Twitter dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri artık Ethereum kullanan reddit’imiz ve Ethereum kullanan Twitter’ımız var. Bunlar büyük şeyler. Çok çok heyecan verici şeyler.

Ethereum Classic Analizi
Ethereum Classic Analizi

Öte yandan Bitcoin destekçisi olduğu bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey, altcoini bir yatırım olarak reddetmeye devam etti. Bunu göz önünde bulundurarak, “Jack bu kadar büyük bir BTC destekçisi ise, neden bu NFT’leri Bitcoin’de yayınlamadı? diye düşünebiliriz.

Davis’de aynı düşünceyi kabul ederek şunları ekledi:

Gerçek şu ki Bitcoin, NFT’leri yayınlamak veya merkezi olmayan finans yapmak gibi şeyler yapmak söz konusu olduğunda çok daha sınırlı işlevsellik sunuyor.

Bir Forbes’un makalesine göre, bir JP Morgan raporu geçtiğimiz günlerde ETH yükseltmesi olabileceğini ifade etti.

… Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonraki çeyreklerde ödemelerinin 20 milyar dolara ve 2025 yılına kadar 40 milyar dolara yükselmesi bekleniyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook