Ethereum için Olası Senaryolar Nedir?

ETH-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum, 7 Ağustos’tan bu yana 3000 doların üzerine doğru bir değerlenme gerçekleştirdi. Bu, yükseliş piyasasının güçlü bir göstergesidir. Uzun vadede bir dönüm noktası olarak ortaya çıkmalıdır. Ancak, her döngünün bir düzeltme dönemine ihtiyacı vardır ve şu anda büyük varlıklar böyle bir değişimin göstergesi. Ancak, son 2 haftadaki performansından bağımsız olarak Ethereum’u analiz etmek istiyoruz. Piyasa aşırı ısınmış görünüyor, ancak fiyat pozisyonunun kendisini değil, aşağı yönlü bir baskıya işaret eden mevcut işaretlere bakıyor olacağız.

3000-3400 Dolar Aralığındaki Sıkışma!

Ethereum

2800-3000 dolar arasında Ethereum, uzun süreli bir yükseliş çabası için en yüksek önemi taşıyan ana direncini aştı. Bu aralık kurtarıldıktan sonra, bir düşüş rallisi için genel şüpheler biraz olsun yatıştı. Şu anda, Ethereum için öndeki aralık nedeniyle bir düzeltme olasılığı artıyor. Hem yukarı hem de aşağı hareket sırasında, bu yüksek zaman dilimi direnci 3300-3400 dolar aralığında önemli bir aktivite kaydetti. Ethereum bu aralığın hemen altında konsolide olduğunda, her iki zaman dilimi arasında birkaç önemli fark olduğu için aşağı yönlü olan dikey harektlerin olasılığı artar.

Ethereum ile Yapılan İşlem Oranı Önceki Ortalamayla Eşleşmiyor

Ethereum

Glassnode’a göre, Ethereum için işlem sayısı Mart-Nisan-Mayıs aylarında görülen seviyelerde iyiye gitmedi. Tutarlı bir artıştan ziyade, zincirleme aktivitenin azaldığını gösteren bir durgunluk var. Daha önceki rallinin daha yüksek işlem oranlarını kolaylaştırdığını unutmayın. Ek olarak, glassnode’un ETH HODL dalgaları da büyük bir değişiklik anlamına geliyordu. (Aşağıdaki Grafik)

Ethereum

Şimdi, uzun vadeli yatırımcılar (ETH) ile ilgili olarak, arzları sabit kaldı, ancak son birkaç hafta içinde ETH arzı güçlü bir şekilde düştü. Gözlendiği gibi, 1d-1w ve 1w-1m sahiplerini ifade eden kırmızı ve turuncu bölgeler azalmıştır. Dolayısıyla, şu anda kesinlikle perakende yatırımcı eksikliği var. Yeni yatırımcılar alana girmedi ve ralli muhtemelen ETH’lerin yakımıyla destekleniyor. Bu piyasa yapısında iki düşünce vardır. Şimdi, Ethereum ralliyi destekliyor, ancak ETH’ler grafiklerde güçlü hareketleri tetiklemiyor. Ve perakende satışın olmamasıyla, bu ralli spekülasyon ve fomolar tarafından tetiklendiği için muhtemelen Nisan’dakinden daha zayıf oluyor.

Ethereum için En İyi Senaryo Nedir?

Ethereum

Şu anda, en iyi senaryo bariz olanıdır; 3400 dolardan red yedi. Ancak muhtemelen zirvede büyük bir pazar patlamasına yol açacak ve daha sonra geniş çaplı sorunlara yol açacak. Yapısal olarak, Ethereum, yükselmeden önce en az bir kez 2800-3000 dolar’ı yeniden test etmelidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster