Ethereum (ETH) Kısa Vadeli Fiyat Analizi – Riskli, Kaldıraçlı!

analiz-5

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum (ETH) için kısa vadeli fiyat analizimiz spot yatırım için dizayn edilmiş olup, ekstra oluşturacağımız long trade-setup işlemi oldukça riskli bir kaldıraçlı işlemdir. Analizimiz, Ethereum için yüzde 50’nin üzerinde bir fiyat hedefi barındırırken önemli destek ve direnç seviyelerini, yükseliş ve fiyat beklentilerini içermektedir. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, take profit ve stop loss değerleri de işlenmiş olacaktır.

Ethereum Fiyatları Kısa Vadede Hangi Seviyelere Gelebilir?

ethusdt-kisa-vadeli-analiz-1
ETH/USDT 4 Saatlik Grafik

Ethereum için kısa vadeli fiyat hedeflerimiz, yukarıdaki 4 saatlik analizde yer almaktadır. Ethereum düşüş trendinin ardından minör bir yükseliş trendi denemesi yapıyor. Bu bağlamda spot yatırımlar için 1. destek bölgesi kısa vadeli hodl değerlendirmelerinde kazançlı olabilir. Minör long trend kanalıyla birlikte 2 önemli direnç bölgesi karşımıza çıkmaktadır.

Bunlardan birincisi 3210-3240 dolar seviyeleri olurken, ikincisi ise Hedef 1 eklemesiyle aktarılan 3274 dolarlık direnç seviyesidir. 4 saatlik grafiğin kapanmasına son 1 saat kala, ufak bir fiyat salınımı gerçekleşse de, Destek 2 altında 4 saatlik bir kapanış görmediğimiz sürece fiyat hedefi Bitcoin analiz değerlemelerine bağlı olarak da şekillenebilecektir.

ETH için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef 3274.9 dolarlık direnç seviyesidir ve bu seviyenin üzerinde istikrarlı mum kapanışları, bir sonraki 3416 dolarlık direnci (Hedef 2 seviyesini) gözüne kestirecektir. Bu direnç seviyesinin aşılması, 4 saatlik mum kapanışları ve onayı halinde 3416 dolar seviyelerindeki hedefleme, Ethereum fiyatları için bir sonraki durak olacaktır.

ETH için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 3128 dolar seviyeleri olacaktır. Bu destek seviyesinin altında 4 saatlik bir mum kapanışı, fiyatın 2986 dolar seviyelerine düşmesiyle sonuçlanabilir.

UYARI: Ethereum için %50 üzeri potansiyel kazançlı trade setup görüşlerimize geçmeden önce, kaldıraçlı işlemlerin çok riskli olduğunu kendi araştırmanızı yapmanızın gerektiğini ve analizimizi yatırım tavsiyesi olarak almamanız gerektiğini belirtelim. Kar alma bölgemiz %50 üzeri kazanım hedeflerken, zarar kesme bölgemiz de yaklaşık %20 zararla işlemi kapatmaya yöneliktir. İşlem 10x kaldıraçla yapılmaktadır. Riske edebileceğiniz parayla işlem yapmak, kaldıraçlı işlemlerin en önemli kısmıdır.

Kaldıraçlı işlemler yapı gereği oldukça riskli olup, mevcut değerlendirmelerimiz yayın esnasında stop seviyesine ya da kar alma seviyesine girmiş olabilir. Bu noktada genel perspektifiyle analizi değerlendirip fikir edinmek için kullanabilirsiniz. Risk aralığınızı kendiniz belirleyip, kendinize göre risk seviyesi inşa etmeli, stratejinize bağlı kalmalı ve duruma göre kar alma ve stop loss seviyelerinizi değiştirmelisiniz.

Ethereum Kısa Vadeli Yüzde 50 Kazanç Potansiyelli Kaldıraç İşlemi

ethusdt-long-setup-1

3,025.65 dolarlık destek seviyemizi giriş seviyemiz olarak yapılandırırsak, 10x kaldıraçla birlikte long işlemimiz için kar alım seviyemizi 3274 dolar olarak girersek %50’nin üzerinde bir kar marjı ile 75 dolardan yaklaşık 60 dolar kazanabiliriz. Take profit bu işlem için devreye alınmayacaktır. ANCAK, işin risk tarafını da lütfen göz ardı etmeyelim.

ethusdt-long-liq-seviyesi

İşlemimizin bütçesini kaybetmemiz için ise ETH/USDT fiyatlarının, 2,753.34 USDT’ye düşmesi gerektiğini hatırlatalım.

İşlem aralığı, bütçe, risk yatırımcıdan yatırımcıya değişmektedir.

Ethereum kısa vadeli, oldukça riskli long setup denememiz için önemli seviyeleri şu şekilde sıralamak isterim:

  • Giriş seviyesi: 3,025.65 Dolar
  • Kar Alma Seviyesi: 3,274 Dolar
  • Zarar Kesme Seviyesi: 2,940.50 Dolar
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster