Ethereum (ETH) Direnç Seviyesinde! Güncel Fiyat Analizi!

Direnç seviyesinde bulunan ETH için kısa ve orta vadeli analizler yaptık. Dilerseniz bu analizlere daha yakından bakalım.

Ethereum (ETH) Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Anlık olarak  1565 dolardan işlem görmekte olan ETH direnç seviyesi olarak belirlenen 1611 dolardan tepki almaktadır. Kurumsal ve hacimli yatırımcı tarafından ciddi satıcılı olarak belirlenen bu seviyeden kar alımı yapılmalıdır. Çünkü gelecek satışlar fiyatta bir tepki oluşturacaktır. Bu nedenle fiyatta bir gerileme olacaktır.

Destek olarak belirlenen bölge 1459 dolardır. Öncesinde direnç olarak kullanılan bu seviye anlık olarak destek olarak belirtilmektedir. Gelecek satışlar fiyatı bu seviyeye kadar indirecektir. Kurumsalların bu seviyede baskın olmasından dolayı fiyat buradan tekrar tepki alabilir. (bknz: Destek ve Direnç Nedir?)

Ethereum (ETH) Orta Vadeli Fiyat Analizi

Orta vadeli fiyat analizimize baktığımızda fiyatta oluşan yapılar daha net belli olmaktadır. Direnç seviyesinden gelen tepkinin bizleri destek olarak kullanılmaya başlanan 1459 dolar bölgesine götürmesini bekleyeceğiz. Kurumsalların ve hacimli yatırımcıların fiyata burada tepki vermesini beklemekteyiz. Ancak tepkiler yeterli olmaz ise fiyat aşağı yönlü bir kırılım gerçekleştirecektir.

Destek olarak belirlenen seviye 1332 dolardır. Kurumsalların ciddi alım yaptığı bu seviyeden işleme girmek gerekecektir. Fiyatın 1459 doları aşağı yönlü kırması ile fiyat burayı hedef belirleyecektir. Bu seviyeden gele nalım işlemleri nedeniyle fiyatta yukarı bir ivmelenme görülebilir ve tekrar direnç seviyesi olan 1459 dolar denenebilir. (bknz: Teknik Analiz Nedir?)

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version