Ethereum (ETH) 2000 Dolar Altında İşlem Görebilir!

ethereum-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum tarafında da diğer kripto paraların çoğunda gözlemlendiği gibi düşüşün hakim olduğu söylenebilir. Fiyatın düşen trend bölgesinden aşırı satış yemesi sonrasında şu an için 2500 dolar seviyelerinde işlem görmekte.

Ethereum Orta Vadeli Senaryolar

Ethereum 02.22 1

Orta vadeli günümüze kadar gerçekleşen fiyat hareketlerinden yola çıkarak yükselişin bir süre söz konusu olmayabilir. Yukarı yönlü gerçekleşecek hareketler doğrultusunda hemen işleme girilmemelidir. Fiyatın mavi ile belirtilmiş düşen trend üzerine çıkması ve bu bölgeyi test etmesi durumunda daha uygun olacaktır.

Bu sırada RSI 35 seviyelerinde seyrediyor. RSI değeri bize fiyatın aşırı satış bölgesine yakın olduğunu söylemekte fakat fiyatın bir üst bölgedeki direnç seviyesine kadar geri çekilme yaşaması muhtemel. Geri çekilme sonrası yükselişin devamının gelmemesi durumunda altcoinin 2000 doların altında işlem görmesi beklenebilir.

Altcoinin aşağı yönlü fiyat hareketleri doğrultusunda karşılaşacağı ilk destek 2388 dolar seviyesindedir. Bu bölgenin altında gerçekleşecek günlük kapanış fiyatı majör desteğin altına doğru itmeye çalışacaktır. Majör destek bölgesi olarak belirtilen bölge 2044-1944 dolar aralında bulunmaktadır. Bu bölgenin kaybı durumunda Ethereum fiyatı, hem 2000 dolar psikolojik seviyesinin altına düşecektir hem de 20 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen ATH seviyesinde bulunan majör destek altına düşülecektir.

Yukarı yönlü gerçekleşecek hareketler doğrultusunda ilk direnç bölgesi ise 2648 dolar seviyesinde bulunmaktadır. Bu seviyenin aşılması düşen trend bölgesine doğru hareketi için potansiyel bir imkan olabilir. Altcoinin düşen trend üzerinde günlük kapanışı ve bu seviyeyi tekrardan test edilmesi durumunda 3246 dolar seviyesinde bulunan direnç bölgesine doğru yükselişi söz konusu olabilir. Altcoinin bu seviye üzerinde kalması bir nevi yükseliş başlatabilecek bir geri dönüş olacağından fiyatın hızlıca tekrardan 3936-4058 direncine doğru büyük bir ivmeyle ilerlemesi olasıdır.

Destek noktaları: 2388 – 2044 – 1944

Direnç noktaları: 2648 – 3246 – 3936 – 4058

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster