Ethereum Classic (ETC) Yorum Analizi: Hedef, Yükseliş, Fiyat Beklentileri

ethereum-classic-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum Classic (ETC) yorum analizimizle birlikte, Ethereum Classic Coin hedef seviyeleri, yükseliş ve fiyat beklentilerini inceleyeceğiz. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, ETC için önemli destek ve dirençleri de kapsamaktadır. İşte Ethereum Classic yorum analizimizin detayları…

Ethereum Classic Coin Hedef Fiyatı ve Yükseliş Beklentileri

etc

Ethereum Classic (ETC) teknik analizimizle birlikte, Ethereum Classic’nın potansiyel hedefleri ve yükseliş beklentilerini ele alacağız. Yukarıda gördüğünüz 1 günlük grafikte, Ethereum Classic fiyatının sade bir halini gözlemliyoruz.

Grafiğin sol tarafında geçmiş boğa sezonunda adından çok söz ettirdiği ralli hareketini görüyoruz. ETC coinin bu ralli hareketi yatırımcılarını hayli mutlu etmiş ve onların güvenini tazelemişti. Ancak ralli sonrasında gelen düzeltme hareketi fazlasıyla uzun sürmüş görünüyor. Tarihlere baktığımızda Mayıs ayındaki piyasa çöküşüne denk gelen bu hareket ETC coini epeyce zorlamış. Fiyat hareketlerine baktığımızda düzeltmenin aslında bitmesi gerektiğini fakat gelen piyasa koşulları nedeniyle yükselişin devam edemediğini söyleyebiliriz.

Uzun süre yatay bandda kalmış Ethereum Classic coininde belli bir hacimsizlik hali mevcut. Normal koşulda kripto para piyasası fazlasıyla volatil olmasına karşın, burada sakin bir ilerleyiş görmekteyiz. Peki bu hacimsizlik ve uzun süren sessizlik ne zaman bozulabilir? Kritik seviyeleri bir sonraki analizlerimizde yorumlayalım.

etc

ETC’de süregelen sakinliğin iki etkenine göz atalım. Bahsettiğimiz iki etken kısaca destek ve direnç bölgeleri diyebiliriz. Grafikte görünen majör destek ve direnç hatları sıkıca tutulmuşlar. Yatay hareketin başlıca etkeni olan bu iki bölge arasında sürekli bir zigzag hareketi gerçekleşmiş. Son zamanlarda ise piyasanın iyice durgunlaşması ile fiyat uzun süre orta bandda hareketsiz ilerlemiş. Önemli iki bölgeden birinin kaybedilmesi, temel olarak ana yönü ETC yatırımcılarına tayin edecektir.

Ethereum Classic Yorum Analizi ve Kısa Vadeli Fiyat Hareketi

etc

ETC yorum analizi ile birlikte Ethereum Classic coinin kısa vadedeki fiyat beklentilerine, potansiyel fiyat hareketlerine değineceğiz. Yukarıda gördüğünüz kısa vadeli 4 saatlik grafikte, ETC fiyatının minör yapılar oluşturduğunu gözlemliyoruz. Oluşan minör yapılardan en önemlisi düşen trendimiz (kırmızı çizgi) diyebiliriz. Küçük çapta olmasına karşın etkili görünen bu yapı, yukarı doğru kırılmış gibi duruyor. Bu açıdan baktığımızda fiyatın majör direnç hattını bir kere daha deneyeceğini düşünebiliriz. Ayrıca sonradan eklediğimiz minör destek hattı da fiyatı desteklemekte. $48 civarlarında denk gelen bu destek hattı fiyatı tekrardan $75 seviyelerini test etmeye zorlayabilir. Bu da analiz üzerinde yaklaşık %50’lik bir yükselişe tekabül etmektedir.

Ethereum Classic (ETC) Destek ve Dirençler

Güçlü Direnç $75
Zayıf Destek $48
Güçlü Destek $40
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster