Pazar, Ocak 24, 2021

Ethereum 2020 Fiyatı Beklenenin Üzerinde Yükselebilir!

Ethereum 2020 fiyatı olarak yatırımcıların beklentisi kısa vadede yükseliş olsa da analistlerin beklentisi daha da fazla. Coin yorumları ve Analizleri !

Ethereum 2020 Fiyatı

Ethereum 2020 Fiyatı Yatırımcılarını Şaşırtabilir!

Ethereum son birkaç gündür Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi sonucu yükseliş yaşadı. ikinci popüler Kripto para birimi olan Ethereum son zamanlarda değer kazanmaya başladı ancak kısa vadede neler olabileceği konusunu yatırımcılar özellikle merak ediyor. ETH 2020 Fiyatı neler getirip neler götürecek merak konusu..

Çok sayıda kripto para yatırımcısı aklında olan soru işaretlerine yanıt ararken; bir yandan ise kripto para birimlerinin değerinin bu dönemde ne olacağı sorusuna yanıt bulmak istiyor. Bitcoin’de kısa süre içerisinde yükseliş olabileceği beklentisi devam ediyor olsa da; yatırımcıların BTC’de yükseliş olup olmayacağına bağlı olarak ETH’de yükselip olup olmayacağı sorusuna yanıt aradıkları kesin. Analistlere göre Ethereum 2020 Fiyatı Yatırımcılarını Şaşırtabilir!

Bugün 169 dolar seviyesinden kendisine yeni alıcılar arayan Ethereum; yakın zamanda ise kripto para pazarında daha fazla insanın ilgisini çekebilecek düzeyde. Ethereum’da kısa vadede beklentilerin ötesinde bir yükseliş olması mümkün olabileceği gibi düşüş beklentisi de yok değil.

169 dolardan sonra beklentiler bu ay içerisinde önce 173 dolar seviyesi; sonra 178 dolar seviyesi, en son 183 dolarla birlikte bu ay içerisinde en yüksek 183 doları görebileceği beklentisi mevcut. Analistlerin açıklamasına göre Ethereum alacak olanlar bugün hızlı hareket edip en az 20 gün vadeli yatırım yaparlar ise bu ay içerisinde %20’den fazla kazanç elde edebilirler.

Ancak ay sonuna doğru 183 dolara yükseliş olması beklentisi olduğundan dolayı 183 dolar seviyesinden yatırım yapılmaması öneriliyor. Kripto para piyasasında kısa ve uzun vadeli beklentiler yakın zamanda Bitcoin’de de yükseliş işaretleri veriyor olmasından ötürü; Ethereum’da yükseliş beklentisi içerisinde olanların doğru beklentide oldukları söylenebilir.

150 ve 160 dolar seviyelerinin Ethereum için çok ucuz ve alınabilir seviyeler olduğuna değinen analistler 2020 yılı içerisinde ETH’den oldukça umutlular.

Kesinlikle Hedef Belirlenmeli!

Yatırımcıların planlı ve hedef belirleyerek kısa vadeli olarak önce 183 dolar beklentisinden kazanç elde edip sonrasında uzun vadeli bir yükseliş beklemenin daha doğru bir karar olabileceği kesin.

Yatırımcılar eğer 1 yıl vadeli Ethereum yatırımı yapar ve bu yükseliş gerçek olur ve satış yapmazlar ise; bu durumda kazanç yerine 1 yıl sonunda hüsrana uğramak zorunda kalabilirler. Uzmanlara göre özellikle kripto para piyasasında yatırımcılar her zaman kendilerine bir hedef kâr oranı belirlemeli ve bu gerçekleştikten sonra satış yapmalı veya kârlı bir alana stop loss emir koyarak beklemeliler.

Örneğin 170 dolardan ETH alındıysa;200 dolar hedef belirlendiyse bu durumda 200 dolara satılmalı ya da 200 dolar seviyesi görüldükten sonra en kuvvetli destek noktasına stop loss emir konulmalıdır (örneğin 192 dolar seviyesi). Böylelikle her ihtimalde kâr edilmiş olacaktır.

Öte yandan kâr olmasa bile yatırımcılar her zaman ciddi kayıplara uğramamak için stop loss emir kullanmalılar. Unutulmamalı ki bazen az oranda zarar etmek de bir kârdır.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39