Ana SayfaKripto Para AnalizleriElrond (EGLD) Fiyat Analizi: Hedef Bölgeler Neresi?

Elrond (EGLD) Fiyat Analizi: Hedef Bölgeler Neresi?

-

Elrond (EGLD), geçen sene ulaştığı dip noktasından, kasım ayındaki tepe noktasına kadar 10 kat yükseliş gerçekleştirdi. Ayrıca akıllı sözleşme platformu olduğu için Maiar adında bir DEX’e de ev sahipliği yaptı. Hızlı ve ucuz işlemlere de sahip olması, yükselişini tetikleyebilir. Ayrıca katman-1 ve akıllı sözleşme platformlarına olan rağbet bu altcoin için katalizör görevi görebilir. Bu analizimizde hedef bölgelerini sizler için aktardık.

Yükselen Trendde İşlem Görmeye Devam Edecek mi?

EGLD-02.10-1

Tam 1 yıllık periyoda baktığımızda, o zamandan beri bir trendin içinde olduğumuzu görüyoruz. Geniş zaman diliminde hareketler gerçekleştirdiği için düşüşü can sıkabilir. Ancak geçtiğimiz ayda gerçekleşen piyasa düzeltmesinden sonra alt trendden destek aldığı için yükseliş durumuna geçmiş gibi görünüyor. Faklı senaryolar konuşacak olursak, geçtiğimiz seneki (yeşil oklarla gösterilmiştir) gerçekleşen trende iki kere yakın zamanda test ettiği ve sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir yükseliş yaşadığı gözlemleniyor. Şimdi ise trende tek bir temas gerçekleşmiş. Aynı senaryo gerçekleşirse EGLD fiyatı, düşüş yaşayıp trende temas edebilir. Sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 544 dolar seviyesinin üzerine bir yükseliş yaşaması muhtemel olacaktır.

EGLD, ATH bölgesinden yaklaşık yüzde 66 aşağıda işlem gördüğü için, daha fazla düşüş yaşaması onu daha da diplere itebilir ve bu yüzden durdurulması güç düşüşler kaydedebilir.

EGLD İçin Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

EGLD-02.10-2

Görselde görüldüğü gibi, 115 dolar ile 120 dolar arası büyük bir destek alanı görevi görüyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi düşüş durumunda ilk olarak 135 dolar seviyesi bizim için oldukça önemli. Buranın kırılması bizi majör desteğimize itecek. Yükseliş senaryosunda 210 ile 220 dolar arasındaki bölge eskiden destek noktasıydı. Şimdi ise direnç olarak işlev gördüğü için o bölgeyi kırıp tekrardan destek olarak doğrulamamız gerekiyor. Güçlü direnç bölgelerimizden birisi de 320 dolar ile 340 dolar arasındaki bölge olarak görünüyor. Bu bölgeye ulaşmak, yüzde 87’lik bir ralli anlamına geliyor.

Bu anlatılanlar, normal piyasa durumuna bağlı olarak gerçekleştirebileceği hareketlerdir. Bugün açıklanacak ABD enflasyon oranları ve marttaki Fed’in faiz açıklaması gibi durumlar piyasada büyük oynaklığa sebep olacağı için olağanüstü durumlarda farklı hareketler kaydedebilir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Basri Caneri
Basri Caneri
Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler