Elrond (EGLD) Fiyat Analizi: Hedef Bölgeler Neresi?

analiz-9

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Elrond (EGLD), geçen sene ulaştığı dip noktasından, kasım ayındaki tepe noktasına kadar 10 kat yükseliş gerçekleştirdi. Ayrıca akıllı sözleşme platformu olduğu için Maiar adında bir DEX’e de ev sahipliği yaptı. Hızlı ve ucuz işlemlere de sahip olması, yükselişini tetikleyebilir. Ayrıca katman-1 ve akıllı sözleşme platformlarına olan rağbet bu altcoin için katalizör görevi görebilir. Bu analizimizde hedef bölgelerini sizler için aktardık.

Yükselen Trendde İşlem Görmeye Devam Edecek mi?

EGLD-02.10-1

Tam 1 yıllık periyoda baktığımızda, o zamandan beri bir trendin içinde olduğumuzu görüyoruz. Geniş zaman diliminde hareketler gerçekleştirdiği için düşüşü can sıkabilir. Ancak geçtiğimiz ayda gerçekleşen piyasa düzeltmesinden sonra alt trendden destek aldığı için yükseliş durumuna geçmiş gibi görünüyor. Faklı senaryolar konuşacak olursak, geçtiğimiz seneki (yeşil oklarla gösterilmiştir) gerçekleşen trende iki kere yakın zamanda test ettiği ve sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir yükseliş yaşadığı gözlemleniyor. Şimdi ise trende tek bir temas gerçekleşmiş. Aynı senaryo gerçekleşirse EGLD fiyatı, düşüş yaşayıp trende temas edebilir. Sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 544 dolar seviyesinin üzerine bir yükseliş yaşaması muhtemel olacaktır.

EGLD, ATH bölgesinden yaklaşık yüzde 66 aşağıda işlem gördüğü için, daha fazla düşüş yaşaması onu daha da diplere itebilir ve bu yüzden durdurulması güç düşüşler kaydedebilir.

EGLD İçin Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

EGLD-02.10-2

Görselde görüldüğü gibi, 115 dolar ile 120 dolar arası büyük bir destek alanı görevi görüyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi düşüş durumunda ilk olarak 135 dolar seviyesi bizim için oldukça önemli. Buranın kırılması bizi majör desteğimize itecek. Yükseliş senaryosunda 210 ile 220 dolar arasındaki bölge eskiden destek noktasıydı. Şimdi ise direnç olarak işlev gördüğü için o bölgeyi kırıp tekrardan destek olarak doğrulamamız gerekiyor. Güçlü direnç bölgelerimizden birisi de 320 dolar ile 340 dolar arasındaki bölge olarak görünüyor. Bu bölgeye ulaşmak, yüzde 87’lik bir ralli anlamına geliyor.

Bu anlatılanlar, normal piyasa durumuna bağlı olarak gerçekleştirebileceği hareketlerdir. Bugün açıklanacak ABD enflasyon oranları ve marttaki Fed’in faiz açıklaması gibi durumlar piyasada büyük oynaklığa sebep olacağı için olağanüstü durumlarda farklı hareketler kaydedebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster