arama

Elon Musk Bitcoin Hakkında Tweet Attı

Elon Musk Bitcoin Hakkında Tweet Attı

Elon Musk Bitcoin

Elon Musk Bitcoin ve kripto para topluluğuna yine damga vurdu! Teknoloji girişimcisi, günün ilk saatlerinde dijital varlığı referans alan şifreli bir tweet yayınladı. Elon Musk’ın coin yorumu!

Elon Musk Bitcoin Hakkındaki Düşüncesi

Tesla ve SpaceX CEO’su tweet’inde ‘Bitcoin * benim güvenli sözüm * değil. * cümlesini kurdu. Ve Bitcoin endüstrisi, Musk’ın aniden Bitcoin ile tekrar konuşmaya başlamasını neyin tetiklediği üzerine yorumlar yapmaya başladı. Elon Musk Bitcoin hakkında olumsuz mu düşünüyor?

Teknoloji girişimcisi daha önce Twitter ve başka yerlerde Bitcoin ve diğer kripto paralardan bahsetmişti. Geçen Nisan sonunda, sadece ‘Ethereum’ kelimesini yayınladı. Bunun üzerine Ekim ayında Vitalik Buterin’den Ethereum Devcon etkinliğine davet aldı, ancak Musk katılmadı.

Benzer şekilde, geçen yılın başlarında ARK Invest’den Tasha Keeney ile yaptığı röportajda Musk, 0.25 BTC’ye sahip olduğunu doğruladı. Ayrıca, diğer bazı dijital varlıkların “biraz değer taşıyabileceğini” yorumlamadan önce kripto para tasarımını “oldukça parlak” bulduğunu söyledi.

Bugünün ilgi çekici tweet’inin kripto para ile ilgili olması diğer büyük yayınlara göre çok dikkat çekti. Yazma sırasında 43.000 defadan fazla retweetlendi ve 48.700’den fazla kullanıcı tarafından beğenildi.

Önceki günlerde olduğu gibi, Cuma günkü kripto parayla ilgili tweet birçok endüstri katılımcısını heyecanlandırdı. Podcaster Peter McCormack, Musk’ı “What Bitcoin Did” şovuna çıkmayı davet etti. Bu arada, Ethereum geliştiricisi Anthony Sassano (@ sassal0x), girişimcinin Ethereum hakkındaki görüşlerini daha da ileriye götürmeye çalıştı. Diğerleri, Bitcoin SV’nin Bitcoin’den (BTC) daha fazla benimseme göreceğini savunan birkaç kullanıcıyla en sevdikleri kripto paraları girişimciye verme fırsatını kullandı.

Musk’ın şifreli kripto para mesajları, önceki paylaşımlardan dolayı belki de sektör katılımcılarını aşırı heyecanlandırdı. Sadece “200k” adlı bir tweet okuması, bazıları tarafından çılgınca yükselen bir Bitcoin fiyat tahmini olarak yorumlandı.

Blockchain ve Uzay

Yaklaşık iki yıl önce Qtum tarafından geliştirilen “uzay merkezli ilk Blockchain node’u, bir Çin uydusu üzerinde başlatılmıştı. Bir kripto para olan Qtum’un, açık kaynaklı bir uydu ağı açmayı hedefleyen araştırma girişimi Spacechain ile de ortaklığı bulunuyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap