Dogecoin Hayranından Coinbase’e Dava

dogecoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bir Dogecoin (DOGE) hayranı, önde gelen ABD kripto borsası Coinbase’e “yanıltıcı” çekiliş reklam kampanyası yaptıkları iddiasıyla dava açtı. Toplu dava şikayeti, davacı ve aldatıldığı iddia edilen diğer Coinbase kullanıcıları adına 5 milyon ABD Doları tazminat talep ediyor.

Dogecoin hayranının açtığı davanın detayları

dogecoin

Şikayetin arkasındaki Coinbase kullanıcısı David Suski, borsada 1,2 milyon dolarlık bir çekiliş teklifi için 100 USD değerinde DOGE tokeni alıp satması konusunda yanıltılmış olduğunu belirtti. DOGE’nin borsaya kote olmasından kısa bir süre sonra, Haziran ayında “Trade Doge Win Doge” adlı kampanya başlatıldı. Belgede, davacı, DOGE alım satımı yapmak zorunda kalmadan yarışmaya girme prosedürünü, yani katılımcının adını, adresini ve doğum gününü içeren bir kimlik bilgisi dizisini göndererek katılabileceğini net bir şekilde açıklamadığı için DOGE alım satımı yapmaya mecbur kaldığını iddia ediyor.

Ona göre, çekiliş reklamı, kullanıcıların Coinbase’de DOGE likiditesini artırması için ücretsiz giriş gereksinimlerini ayrıntılandıran bölümü gizlemek için kasıtlı olarak tasarlandı. Belgede ayrıca şunlardan bahsedildi:

Davacı, parasını Coinbase’e verene kadar Çekilişlerin “kurallarını ve ayrıntılarını” görmedi. Bunun nedeni, Davalıların reklamlarının Davalılar tarafından özellikle bilinmesi ve Davalı’yı ve diğer birçok sıradan tüketiciyi, Çekilişlere girmek için Coinbase’de DOGE ticareti yapmak zorunda kalacaklarına inandırmak ve onları bu konuda Coinbase’e ödeme yapmaya ikna etmek için kandırmak ve şaşırtmak için tasarlanmış olmasıdır.

dogecoin çekiliş

ABD çekiliş kuralları ve düzenlemelerine göre, tüm meşru çekilişler ücretsizdir ve şans eseridir ve giriş yapanlardan giriş yapmak veya kazanma oranlarını artırmak için satın almalarını veya ödeme yapmalarını istemek yasa dışıdır.

Dogecoin her koşulda düşüyor

Davanın nasıl sonuçlanacağına bakılmaksızın, Dogecoin, Coinbase’de listelendiğinden beri değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

dogecoin tweet

Piyasa değerine göre 8. sırada yer alan DOGE, 0.165 USD’de işlem görüyor ve günde yaklaşık %8 değerinde ve haftada %21 değerinde sürekli bir düşüş halinde.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster