Cosmos (ATOM) Kritik Destekte: Hedef Yeni Zirve mi?

atom-cosmoss

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ATOM, boğaların kısa vadeli destek noktası olan 27 dolar seviyesinde güçlü bir direniş göstermemesi sonrası, ayıların ve genel piyasa negatifliğinin de etkisi ile fiyatını 25.44 dolar seviyesine kadar çektiğine şahit oldu. Yazım sırasında 26 dolar seviyelerinden işlem gören ATOM için güncel fiyat analizi ve olası beklentileri detaylıca inceleyelim.

ATOM Güçlü Seyretmeye Devam Ediyor!

ATOM -02.20 01

Cosmos, kısa sürede gösterdiği yükseliş ile 44 dolar seviyelerine çıkmasının ardından yaklaşık %40 düşüş yaşadı. Fakat ATOM fiyatının bu hızlı yükselişini gören yatırımcılar, bu düşüşleri satın alma fırsatı olarak gördü ve düşüşü oldukça yavaşlatmayı başardı. Bulunduğumuz seviyelerde, radarında ATOM bulunan birçok yatırımcıyı bünyesine katabilirse yükseliş için ivme kazanılmış olacaktır. Bununla birlikte, boğaların fiyat hareketini daha da artırmak için ellerinde yatırım olarak tuttuğu ATOM’ları ayılara kaptırmaması gerekiyor. Yani önemli bir satış baskısı gelmemeli.

Geçtiğimiz Perşembe günü yaşadığı kısa süreli yükselişte 31 dolar direnç seviyesini kıramayan Cosmos, bir satış baskısı ve ayıların short pozisyona girmesi sebebiyle 27 dolar bandındaki destek seviyesinde de tutunmayı başaramadı ve bugün aşağıda 26 dolar seviyesindeki destek noktasına kadar geriledi.

ATOM’da yükseliş ibareleri için, 200 günlük SMA’nın üzerinde kapanış yaparak 30 doların üzerini görülmesi gerekiyor. Bulunduğumuz seviyelerde açılan short pozisyonların bu seviyelerde zarar ile kapatılıp yatırımcılarını maliyeti azaltmak adına tekrar piyasaya sokabilirse ATOM tarafında yükselişe engel bir durum gözükmüyor. Buradan kısa vade en yüksek seviyesinin aynı hizada olduğu sıradaki direnç noktası olan 33 dolar seviyesine ulaşmaya çalışarak major direnci aşması gerekecektir.

ATOM Düşüşten Nasıl Etkilenebilir?

ATOM-02.20 02

Aşağı yönde tekrar bir test ve 25 doların aşağısında bir günlük kapanış gerçekleşir ise zaten hali hazırda düşüşte olan ATOM’un düşüşü derinleşebilecektir. Bu düşüş sıradaki major destek noktası ve psikolojik fiyat olan 20 dolar bandına kadar gerileme gösterebilecektir. 20 dolar bandının da kırılması halinde ikincil destek noktamız 17 dolar olarak gözükmekte. Ayrıca bir önceki paragrafta bahsedilen seviyelerde açılan short pozisyon yatırımcılarının kâr alma sebebiyle geri çekilmeler de oluşabilecektir.

31 Ocak’tan itibaren üçlü dip formasyonunda bulunduğumuz bu noktada, 25-26 dolar seviyelerine yaşanılan düşüş, destek noktasından gerekli tepkiyi alabilirse yükselişe hazır gibi görünüyor. Ek olarak yatırımcıların takip etmesi gereken Rusya-Ukrayna krizi, altcoinin fiyatını etkileyebilir. Çünkü Ukrayna tarafında oluşan küçük bir spekulatif haber ile bile düşüşünü derinleştiren Bitcoin, genel olarak kripto para piyasasını kırmızı renge bürümekten geri kalamıyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster