Cosmos (ATOM) Haftalık Talep Bölgesinden Tepki Aldı!

Haftalık talep bölgesinden tepki almayı başaran ATOM için diğer önemli kısa ve uzun vadeli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
atom-

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ATOM Haftalık Grafik Yorumu

ATOM-05.19-1

Sizler için bu yazımda, birbirinden bağımsız olan blok zincirlerini birbirleri ile bağlayan yani birlikte çalışılabilirlik protokolü Cosmos’un yerel varlığı olan ATOM analizi yapacağım. Piyasadaki genel düşüşten etkilendiği için de büyük bir düşüş gerçekleştirmesinden dolayı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 76 aşağıda işlem görüyor.

Düşüş devam ederse, haftalık talep bölgesi olan 8,5 dolara kadar gerileyebilir. Bu bölgede tutunamaması durumunda ise 4 dolarda bulunan bölgeye kadar düşeceğini düşünüyorum.

Boğaların güç kazanması durumunda ise ilk olarak 32,3 dolarda bulunan direnç seviyesini test edeceğini düşünüyorum. Kırılımın gerçekleşmesi durumunda ise 44,6 dolara kadar da yükselme ihtimali var.

RSI yaklaşık 33 seviyesinde bulunmakta. Bu durumda düşüş gerçekleşse bile kısa vadeli olacağını düşünüyorum. Bu durum bir kesinlik içermediği için bu seviyeden de yükselişe geçebiliriz.

MACD, pozitif bölgede gerçekleştirdiği kesişimden dolayı aşağı yönlü hareketine devam etmekte. Negatif bölgede tekrardan bir kesişim gerçekleştirmeyi başarırsa fiyatta yukarı yönlü hareket göreceğimiz fikrindeyim.

Haftalık grafikte MA20’nin altında işlem görmesi düşüş trendini destekliyor. Yükseliş trendine tekrardan geçebilmesi için bu seviyeyi aşması gerektiği fikrindeyim.

Destek Seviyeleri 8,5 4
Direnç Seviyeleri 32,3 44,6

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ATOM-05.19-2

Yukarıdaki grafikte destek ve direnç seviyelerini Fibonacci düzeltmesi ile çizdim. Siz de bu aracın nasıl kullanıldığını öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Şu anda direncini kırdıktan sonra 10,3 doları destek olarak doğrulamaya çalıştığını görüyoruz. Doğrulamayı başarırsa 11,9 dolara kadar ulaşabileceğini düşünüyorum.

Düşüş senaryosunu ele aldığımda ise tekrardan 8,5 dolara düşmesinin mümkün olduğu fikrindeyim.

Destek Seviyeleri 10,3 8,5
Direnç Seviyeleri 11,9 13,1
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster