arama

Coronavirüs Testi : Koronavirüs’e Karşı Ne Kadar Bilgiliyiz?

Bitcoin coronavirüs

Coronavirüs Testi : Virüse Karşı Ne Kadar Bilgiliyiz? Corona virüsü tehdidi devam ediyor. Çin’in Vuhan kentinden ortaya çıktıktan sonra ABD’de olmak üzere, Avrupa’da Fransa ve Asya’da bazı ülkelerde de corona virüsü vakalarının tespit edilmesi salgının hızla yayılması endişelerini artırdı. Ülkemizde de görülen “koronavirüse karşı ne kadar bilgiliyiz,kripto para piyasası virüsten nasıl etkilendi” gelin bunları Coronavirüs Testi ‘mizde görelim.

Coronavirüs Testi : Virüse Karşı Ne Kadar Bilgiliyiz? Test Başlıyor!

Coronavirüs Risk Grubunda Kimler Yer Alıyor?

Correct! Wrong!

Son bilgilere göre; yaşlılar ile yüksek tansiyon, kalp ya da akciğer hastalığı, kanser, diyabet gibi kronik rahatsızlıklara sahip kişilerin hastalığı ağır şekilde yaşama olasılığı daha yüksek.

Evcil Hayvanımdan Koronavirüs Kapabilir miyim?

Correct! Wrong!

Hayır. Kedi, köpek gibi evcil hayvanların koronavirüs yaydığına dair kanıt bulunmamakta.

Coronavirüs Salgını Sırasında Bitcoin Nasıl Etkilendi?

Correct! Wrong!

Son haftalarda, artan bir koronavirüs kaynaklı panik, dünya çapındaki pazarlara zarar verdi.Kripto para piyasalarından onlarca milyar değer süzüldü.Bitcoin sadece birkaç saat içinde piyasa kapitalizasyonundan 60 milyar dolardan fazla para değer kaybetti.

Koronavirüs için bir ilaç ya da aşı bulundu mu?

Correct! Wrong!

Coronavirüs'ten Korunmak İçin Hangisi Yapmamalıyız?

Correct! Wrong!

Maske takmak, etkilenen bölgelerde COVID-19 dahil olmak üzere bazı solunum yolu hastalıklarının yayılmasını sınırlamak için önleme tedbirlerinden biridir. Ancak, yeterli düzeyde koruma sağlamak için tek başına bir maske kullanılması yeterli değildir. Maske kullanılacaksa, bu önlem, COVID-19’un insandan insana bulaşmasını önlemek için el hijyeni ve diğer önlemleriyle birlikte alınmalıdır. Belirtilmediğinde maske takmak, gereksiz maliyetlere ve el hijyeni uygulamaları gibi diğer temel önlemlerin ihmal edilmesine yol açabilecek yanlış bir güvenlik hissi yaratabilir. Ayrıca, bir maskenin yanlış kullanılması bulaşma riskini azaltmak için etkinliğini engelleyebilir.Toplu alanlardan kaçının. Solunum yolu ile geçen bu virüsün, toplu alanda size geçebilme ihtimali çok yüksek.

Hangisi Son Günlerdeki Bitcoin Grafiğidir? (Coronavirüs Ölüm Dalışı Etkisi)

Coronavirüs Testi
Coronavirüs Testi
Coronavirüs Testi
Coronavirüs Testi
Correct! Wrong!

Geçtiğimiz son birkaç gün içerisinde pek iyi bir performans gösteremeyen Bitcoin, 9.200 dolar seviyesinden 3.800 dolar seviyesine bir ölüm dalışı gerçekleştirdi.

Coronavirüs Testi
KÖTÜ

kötü

Coronavirüs Salgınına Daha Fazla Önem Verip Haberleri Takip Etmen Gerek
ORTA HALLİ BİR YARIŞMACI GÖRÜYORUM

Blockchain ve Kripto Para Testi : Zor Seviye

Virüssavar Mısın Sen? Mükemmel!

Blockchain ve Kripto Para Testi : Zor Seviye

Coronavirüs nedir, belirtileri neler?

Coronavirüs Testi : Coronavirüs tehdidi devam ediyor. Çin’in Vuhan kentinden ortaya çıktıktan sonra ABD’de olmak üzere, Avrupa’da Fransa ve Asya’da bazı ülkelerde de corona virüsü vakalarının tespit edilmesi salgının hızla yayılması endişelerini artırdı. Corona virüsü Türkiye’de görüldü iddiası ise ortalığı karıştırdı.

Coronavirüs Testi
Coronavirüs Testi : Wuhan Temsili Görseli

Vuhan’da ortaya çıkan yeni tip corona, Şiddetli Akut Solunum Yolu Sendromu (SARS-CoV) ve Orta Doğu Solunum Yetmezliği Sendromu (MERS-CoV) ile aynı aileden gelirken, bu iki sendromda da virüsün kaynağını yarasalar oluşturuyor. Ancak koronavirüs yarasalardan insana geçebilmesi için bir “aracı” hayvan gerekiyor.

Coronavirüs Testi : Virüsün ilk başta “bulaşıcı olmadığı” yönünde açıklama yapılsa da etkilenen ve hayatını kaybedenlerin sayısının artmasıyla Çin hükümeti virüsün bulaşıcı özelliğinin kesin olduğunu bildirdi.Ocak 2020’de, salgını araştıran sağlık komisyonu ekibi başkanı Zhong Nanshan’a göre Çin’in Guangdong eyaleti’nde, insandan insana bulaşma doğrulandı.

Coronavirüs Testi
Coronavirüs Testi : Covid-19 Hastası Temsili Görseli

Coronavirüs İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Antibiyotikler koronavirüs tedavisinde etkili mi?

  • Hayır. Antibiyotikler koronavirüse karşı işe yaramaz. Uzmanlar, “boş yere antibiyotik kullanmayın” uyarısında bulunuyor. 

Koronavirüs için bir ilaç ya da aşı bulundu mu?

  • Koronavirüsü yenmek için henüz hiçbir aşı ya da ilaç geliştirilemedi. Bağışıklık sistemi güçlü olanlarda uygulanan bazı tedaviler pozitif sonuç veriyor. İlaç bulunmasına yönelik araştırmalar pek çok ülkede devam ediyor. 

Maske takılmalı mı?

  • Maskeyi yalnızca koronavirüs hastaları ve onların bakımını üstlenen kişilerin takması gerekiyor. Bunun dışında maske kullanımı çok gerekli görülmüyor. 
  • DSÖ, insanları maskeleri ‘akıllıca‘ kullanmaya çağırıyor.

Evcil hayvanımdan koronavirüs kapabilir miyim?

  • Hayır. Kedi, köpek gibi evcil haycanların koronavirüs yaydığına dair kanıt bulunmamakta.

Coronavirüs Testi

Virüs olan bir bölge/ülke/şehirden alışveriş yapmak zararlı mıdır?

  • Hayır. Hastalığı kapan kişilerin ürünlere zarar vermesi çok düşük ihtimaldir. Belli bir sıcaklığa maruz bırakılan ürünlerden virüs kapma ihtimaliniz bulunmamakta.

Risk grubunda kimler yer alıyor?

  • Son bilgilere göre; yaşlılar ile yüksek tansiyon, kalp ya da akciğer hastalığı, kanser, diyabet gibi kronik rahatsızlıklara sahip kişilerin hastalığı ağır şekilde yaşama olasılığı daha yüksek.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me

Share via
Copy link
Powered by Social Snap