Vitalik Buterin Coronavirüs mü Kaptı

Blockchain ve Kripto Para Testi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vitalik Buterin Coronavirüs mü Kaptı – Coronavirüs salgını pandemi ilan edilmiş durumda. Çoğu ülkede ve şehirde ciddi tedbirler alınırken, kripto para sektörünü ciddi bir şekilde etkileyen bir haber sosyal medyada gündeme geldi. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ’in coronavirüs Covid-19 kapmış olabileceği söyleniyor.

Ethereum CEO’su Vitalik Buterin Coronavirüs mü Kaptı?

Vitalik Buterin’e Coronavirüs Şüphesi – Kripto para sektörü,  Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in coronavirüs kapmış olabileceği iddiası ile çalkalanıyor.

Avrupa’da salgın ciddi boyutlara ulaşırken, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) salgının yeni merkezinin Avrupa olduğunu dün yaptığı bir açıklama ile duyurmuştu.

Konuşulan bu iddia Paris’ten geldi. 3-5 Mart tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirilen ve katılımcıları arasında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in de yer aldığı EthCC konferansına katılan 7 kişide coronavirüs testi pozitif saptandı.

Vitalik Buterin Coronavirüs mü Kaptı?
Vitalik Buterin Coronavirüs mü Kaptı? Vitalik Temsili Görseli

Konuyla ilgili olarak ilk haber, etkinliğe katılan Torus Labs kurucusu Zhen Yu Yong’dan geldi. Yong, 11 Mart tarihinde yaptığı açıklamada coronavirüse yakalandığını duyurdu. Yong, ETHDenver ya da ETHLondon buluşmalarından birinde virüsü kapmış olabileceğini söyledi.

Vitalik Buterin’e Coronavirüs Şüphesi – Daha sonrasında Paris’teki etkinliğe katılan bağımsız geliştirici Ari Shoedon da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada coronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. 

Shoedon, semptomların başlangıcı ve zamanlaması itibariyle virüsü Paris’teki etkinlikte kaptığını düşündüğünü ekledi. Geliştirici, ayrıca EthCC sonrasında grip benzeri semptom gösteren kişilerin de evde kalması ve test yaptırması gerektiğini belirtti.

Vitalik Buterin Coronavirüs mü Kaptı?

Kripto Para Sektöründen 8 Kişi Covid-19’a Yakalandı

Vitalik Buterin’e Covid-19 Şüphesi -Daha sonrasında Ethereum topluluğunda etkinliğe katılan kişilerin semptomlarını ve son hastalık durumlarını paylaştığı bir döküman oluşturuldu. Dökümanda etkinliğe katılan kişiler test sonuçlarını, semptomların başlangıç tarihini ve özelliklerini paylaşıyor.

Vitalik Buterin Coronavirüs mü Kaptı?
V Vitalik Buterin Coronavirüs mü Kaptı? Covid-19 Temsili Görseli

Dökümana bakıldığında, 14 Mart 2020 itibariyle 8 kişinin coronavirüs testi sonuçlarının pozitif çıktığı görülüyor. Buna ek olarak üç kişide ise test negatif sonuçlanmış. 7 kişi şu anda test yaptırmayı beklerken, ilgili ülkelerin sağlık otoriteleri, etkinliğe katılan 7 kişinin ise test yaptırma isteğine olumsuz yanıt vermiş.

Testi pozitif çıkan kişiler arasında üstte belirttiğimiz kişilere ek olarak ERC-777 token standardı yazarı Jacques Dafflon, Atpar.io’dan Johannes Pfeffer ve yatırımcı Werner Jacob yer alıyor. Testi pozitif çıkan bir kişinin ise ismini paylaşmayı tercih etmediğini eklemek gerek.

ETH CEO’sunun Durumu Nasıl?

Vitalik Buterin’e Covid-19 Şüphesi – Dökümanın semptom kısmında bilgileri dolduran Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ise, 6 Mart tarihinde ufak bir ateş yüksekliği yaşadığını belirtti. Ancak şu anda Ethereum kurucusu’nun mevcut sağlık durumu ya da coronavirüse ilişkin bir test yaptırıp yaptırmadığı bilinmiyor.

İlk olarak geçtiğimiz yılın sonlarında Çin’in Wuhan kentinde görülen ve oradan dünyaya yayılan salgını, WHO geçtiğimiz günlerde pandemi olarak ilan etmişti. 14 Mart 2020 itibariyle 154 bini aşkın kişide görülen ve 5798 kişinin ölümüyle sonuçlanan Covid-19 pandemisinde Avrupa, WHO’nun da belirttiği gibi çok büyük  bir risk altında.

Vitalik Buterin Coronavirüs mü Kaptı?
Ethereum Temsili Görseli

Vitalik Buterin’e Coronavirüs Şüphesi – Konferansın gerçekleştiği Paris’in başkentlik yaptığı Fransa’da ise, yine 14 Mart itibariyle 3661 vaka görülmüş durumda. En fazla vakanın görüldüğü 7. ülke olan Fransa’da salgından dolayı şu ana dek 79 kişinin hayatını kaybettiği ve 154 kişinin durumunun da kritik olduğu belirtiliyor.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!