Coronavirus Aslında Bitcoin’e Yardımcı Olabilir!

Live Bitcoin News
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Şüphesiz Bitcoin (BTC) için bu yıl birkaç ay zorlu geçti, ancak unutulmaması gereken bir şey var ki, bu hemen hemen her varlık için aynıydı..

Bitcoin Yakında Tekrar Büyük Olabilir

Görünüşe bakılırsa, Asya, Amerika, Avrupa vb. Olsun, insanlar her yerde COVID-19’u çevreleyen koşullarla uğraşıyorlar. Virüs, küresel ekonomiye büyük zarar verdi ve Mart ayından bu yana birkaç varlık ve pazarın binlerce dolar düşmesine neden oldu.

Ancak, bazı analistler bunun uzun vadede Bitcoin için kötü olmayacağına inanıyor. Durumun, piyasa değeri ile dünyanın bir numaralı kripto para birimi için olumlu bir sonuç sunması muhtemeldir.

Bitcoin ATM sağlayıcısı Bitcoin Depot CEO’su Brandon Mintz, şu anda, bazı son dalgalanmalara rağmen, Bitcoin’in Şubat ortalarında olduğu yere kıyasla hala durgun olduğunu açıkladı. Analiz bir bakıma mantıklı. Evet, bitcoin basın zamanında 7.500 doların üzerine çıktı, ancak iki ay önce 10.000 doların üzerinde işlem görüyordu, bu yüzden BTC ciddi bir izlenim bırakacaksa, kendini geliştirmeye hala fırsatı var.

Bununla birlikte, Mintz, Bitcoin’in bunu yapacağından emin:

Kripto para başına fiyat, agresif bir ekonomik deflasyon döneminde durgunlaşabilirken, para biriminin organik satın alma gücü, muhtemelen oldukça önemli ölçüde artacaktır.

Petrol piyasasının, genel piyasada kendine zor bir şekilde yer bulduğu dikkate alınırsa, Pazartesi birçok varlık için terleticiydi. Petrolde basit bir vadesi dolmuş vadeli işlem sözleşmesinin nasıl bu kadar fazla zarar verebileceği belli değil, ancak düşüşün ardından hisse senetleri de bir takla attı, Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri de bu düşüşü izledi.

Holger Zschaepitz – bir makro analisti – tweetledi:

Petrol fiyatı, küresel ekonomi üzerinden deflasyonist bir dalga gönderecek.

Ancak bu kelimeler çok erken dile getirilmiş olabilir. Sonuçta, o zamanlar Bitcoin yaklaşık 6.700 dolara işlem görüyordu, o zamandan beri sadece birkaç gün içinde 7.500 dolara ulaşması önemli ölçüde beklenti yarattı. Hisse senetleri de toparlandı ve petrolün kendisi Pazartesi günkü düşüşten önce olmasa da yüzde 40’tan fazla arttı ve şu anda varil başına 17 dolardan fazla işlem görüyor.

Yine de bazıları, tüm ekonominin belirsizliği göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç ay boyunca nakitin yüce olarak hüküm süreceğine inanıyor. Ontology Amerika Kıtası ekosistem lideri Erick Pinos bir röportajda şunları söyledi:

Enflasyonun aksine, insanlar değer kaybettiği için dolardan çıkmaya çalıştıklarında, deflasyon sırasında insanlar dolar ile daha rahat olurlar çünkü doların değeri yükselir.

İnanıyoruz Kripto!

Luno genel müdürü Marcus Swanepoel, bitcoin için hala umutları var:

Son beş yılda, bitcoin diğer büyük varlık sınıflarının çoğundan sürekli olarak daha iyi performans gösterdi, bu nedenle bu eğilimin, özellikle son birkaç aydır gördüğümüz mevcut finansal sistemin kırılganlığının artmasıyla devam etmesi büyük olasılıkla.

Yeni buhranlar neler getirecek bilemeyiz ancak umarız ki kripto para piyasaları için en hayırlısı olur! Fikrini, düşünceni istersen anonim bir şekilde yorum olarak aşağıdan bizlere ulaştırabilirsin!

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!