Çarşamba, Ocak 27, 2021

Corona Virüsü ve Bitcoin Dominance

Forbes: Corona Virüsü ve Bitcoin dominance Arasında Güçlü Bir Korelasyon Var. Corona virüsünün BTC Fiyat etkilerini içeren coin yorum ve analizini sizler için derledik. İYİ OKUMALAR!

Forbes yazarı Clem Chambers bugün bir makale kaleme kaldı ve uzun zamandır Çin’in çok önemli bir bitcoin (BTC) sürücüsü olduğunu iddia ettiğini vurguladı. Bitcoin’in Çin’de “güvenli bir liman varlığı” ve “sermaye kaçışı” olduğu için sorunların önde gelen göstergesi olduğunu da iddia eden yazar, nakit veya altınla bir ülkeden kolayca çıkamayacağınızı ve sermaye kontrolüne sahip ülkeler için önemli miktarda sermayeyi BTC olarak şehirden çıkarmanın tek yolu olduğu iddiasını tekrarlıyor.

Yazar, “ister beğenin ister beğenmeyin, “insanlar” asla sorunun ne zaman ortaya çıktığını bilen ilk kişiler değiller. “İçeriden öğrenilen bilgilerin” eyleme geçmesinin tüm nedeni de bu. Bu acil durumlarda ilk bilenler harekete geçerler” ifadesini kullanıyor.

Eğer zengin bir Çinli olsaydınız ve bu salgını duysaydınız ne yapardınız? Kesinlikle bir tatil ayarlar ve hemen ailenizi dışarı çıkarırdınız. İşe bakmak için etrafta dolaşabilirsiniz, ama kesinlikle sevdiklerinizi dışarı çıkarırsınız. Bunu Riviera’da görüyorsunuz. Rus oligarklar, Moskova’daki ticaretlerini sürdürürken ailelerini Fransa’da güvende tutarlar. Bu durumda kim aynı şeyi yapmaz?

Ancak, yurtdışında uzun bir konaklama için fonunuz olması zorunda. Çok iyi hazırlıklı olmadıkça gitmek için en iyi yol bu. Ancak Bitcoin’iniz varsa kripto cüzdan anahtarlarına sahip olduğunuzda para istediğiniz her yerde. Ayrıca en kötüye karşı bir güvenli liman olarak da satın alabilirsiniz.

Koronavirüs salgınları Aralık başında başladı, bu yüzden bitcoin’e bakalım:

Corona virüsü salgınından bu yana Bitcoin’in izlediği yol:

Corona Virüsü

Unutmayın geleceğe bakmıyoruz, geçmişe bakıyoruz, onları bilmeden önce bir şeyler oluyor. Bitcoin’in son ralli’si, Çin’in corona virüsü nedeniyle bitcoin talebinin fiyatı yönlendirdiği varsayımıyla uyumlu.

Ancak, ne arıyoruz? İşlerin patlayacağına veya kötüleşeceğine dair erken bir sinyal arıyoruz ve bu “sıcaklık” için bitcoin’e bakabileceğinize inanıyorum. Bu nedenle, grafik durumun dengelendiğini gösteriyor, ancak elbette geleceği tahmin edemiyor, sadece mevcut durumu gösteriyor.

Corona Virüsü

Medya, tüm güçlü sesiyle “salgın” diye bağırıyorsa, borsa iyi bir hamle yapabilirdi, ancak BTC fiyatı 10.000 doların üzerine çıkmadığı ve aya yönelmediği sürece elbette onu satın almak isteyeceğim.

Yazar bu noktada diyor ki, The First Horseman adlı küresel veba hakkında bir kurgu romanı yazdım, bu yüzden daha kötüsünü düşünmek için önceden hassaslaştım, ancak yerdeki insanlar gerçekten neler olduğunu bilecek ve rasyonel ekonomik aktörler gibi tepki gösterecek; Eğer oyunun bittiğini düşünürlerse, kelime enfeksiyondan çok daha hızlı yayılır ve BTC keskin tepki gösterecek ve “SAT” fişeği gönderecek.

Bence küresel bir felaket değil, piyasada bir satın alma fırsatı bulacağız, ama bu zar zor bilgilenmiş bir tahmin. Bunun yerine, bitcoin’in iyi veya kötü haberlere ilişkin erken uyarı sağlayacağına ve on gün içinde şu ya da bu şekilde net bir resme sahip olacağına inanıyorum. Bu nedenle, bitcoin fiyatını şahin gibi izleyeceğim.

Yatırım Tavsiyesi Değildir!

AYRICA BKNZ;

https://coinotag.com/kripto-ve-blockchain-sirketleri-corona-virus-magdurlarina-yardim-edecek/

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺20.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.61