Diğer

  Coinbase yetkilisi, Katman-2 Ağının AML önlemleri içerebileceğini iddia ediyor!

  Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, şirketin yaklaşan ikinci katmanlı blockchain ağı Base’in işlem izleme ve para aklama kontrolleri ile lansmanının beklenildiğini öne sürdü.

  Base Zamanla Daha Merkeziyetsiz Bir Hale Gelecek

  Armstrong, Joe Weisenthal’in Bloomberg Radyosunda yaptığı bir röportajda, Base’in şu anda bazı merkezileşmiş bileşenleri olduğunu iddia etti. Ancak, Armstrong, “zamanla daha da merkezsiz hale gelecek” dedi.

  Bununla birlikte, Armstrong, yeni ikinci katman ağının kullanıcılarının işlem izleme ve AML kurallarına tabi olacağını açıkladı. Coinbase’in CEO’su, kripto borsasının işlem izleme sorumluluğunu üstleneceğini belirtti. Devam etti: “Sanırım, para aklama sorunlarını önlemek ve işlem izleme programları gibi şeyleri yapmak için merkezileşmiş aktörlerin en büyük sorumluluğu olacağını düşünüyorum.”

  İlginizi Çekebilir: Ripple Davasında Yeni Bir Kararla Birlikte 364 Milyon XRP Hareket Etti, XRP Fiyatı Artacak Mı?

  Base, kullanıcılara Ethereum üzerinden hızlı işlemler yapabilmelerini sağlayan bir Ethereum ikinci katman ağıdır. Optimism‘in “OP Stack” kullanılarak oluşturulmaktadır. Base, tanıtımından sonra 23 Şubat’ta testnet aşamasına girdi.

  Coinbase henüz ana ağ lansman tarihini açıklamadıysa da, Q2 2023’te lansmanının bekleniyor. Geçen Salı günü, Coinbase hisse fiyatı yaklaşık %10 oranında 64,83 dolara yükseldi, bu da Şubat ayının 15’inde %13’ün üzerinde artış gösteren en büyük günlük artış olma özelliğini taşıyor.

  Base Ethereum (ETH) İşlem Sürelerini Hızlandırabilir!

  Şirketin Base’i açıkladığı gün öncesinde, Coinbase hisselerinin günün kapanış fiyatı olan 61,18 dolardan yaklaşık %6 oranında yükseldi. Çözüm, doğrudan temel ağ ile iletişim kurmak yerine, gaz maliyetlerini tasarruf etmeye ve Ethereum üzerindeki işlem sürelerini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

  Aslında, Base, doğrudan Ethereum ile iletişim kurmaktan 10 kat daha ucuz işlemler yapmayı sağlar. Şirketin Base’i açıkladığından 5 gün sonra, son hafta sonunda yayınlanan bir blog yazısında, Blec, Coinbase’in en son ikinci katman teklifine karşı bir uyarı yayınladı. Ona göre, “kullanıcıların L2’den L1’e etkinliklerini aktaran ve L2 bloklarını üreten ve çalıştıran düğümler” olarak tanımlanan “dizgeleyicilerin” kullanımı, ikinci katman altyapısının oldukça merkezileşmiş hale gelmesine neden olacak.

  Base için tek bir dizgeleyici, Coinbase tarafından çalıştırılacak. Bu, Base’in ilk resmi olarak Bilinçli Müşteri (KYC) kurallarını uygulayacak ilk L2 olup olmayacağı sorusunu ortaya çıkardı.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  VanEck Bitcoin ETF, Avustralya’nın Ana Borsasında Tarihi Bir Çıkış Yaptı

  VanEck, Bitcoin ETF'sini ASX Ltd. tarafından işletilen ana borsada...

  Notcoin, Boğa MACD ve Aşırı Satışa Yakın RSI Seviyeleri Arasında Toparlanmaya Hazırlanıyor

  Bu hafta kripto para piyasaları, Notcoin'de yaşanan %20'lik düşüşle...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  VanEck Bitcoin ETF, Avustralya’nın Ana Borsasında Tarihi Bir Çıkış Yaptı

  VanEck, Bitcoin ETF'sini ASX Ltd. tarafından işletilen ana borsada listeleyerek önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bu olay, Avustralya'nın ana borsasında bir Bitcoin borsa yatırım fonunun...

  HashAI, Yapay Zeka Destekli Kripto Artışına Umut Verici Fiyat Tahminleriyle Öncülük Ediyor

  Bu hafta, yapay zeka ve büyük veri odaklı kripto projeleri ile tokenlar için önemli bir dönem oldu. ...

  Ethereum, Bitcoin Tasfiye Trendleri Ortasında Dayanıklılık Gösteriyor, Yatırımcılar Biriktiriyor

  Bitcoin, kripto para piyasasındaki ana trendleri belirlemeye devam ediyor. Ethereum sahipleri, Bitcoin sahiplerine kıyasla farklı yatırım davranışları...