Ana SayfaHaberCoinbase yetkilisi, Katman-2 Ağının AML önlemleri içerebileceğini iddia ediyor!

Coinbase yetkilisi, Katman-2 Ağının AML önlemleri içerebileceğini iddia ediyor!

-

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, şirketin yaklaşan ikinci katmanlı blockchain ağı Base’in işlem izleme ve para aklama kontrolleri ile lansmanının beklenildiğini öne sürdü.

Base Zamanla Daha Merkeziyetsiz Bir Hale Gelecek

Armstrong, Joe Weisenthal’in Bloomberg Radyosunda yaptığı bir röportajda, Base’in şu anda bazı merkezileşmiş bileşenleri olduğunu iddia etti. Ancak, Armstrong, “zamanla daha da merkezsiz hale gelecek” dedi.

Bununla birlikte, Armstrong, yeni ikinci katman ağının kullanıcılarının işlem izleme ve AML kurallarına tabi olacağını açıkladı. Coinbase’in CEO’su, kripto borsasının işlem izleme sorumluluğunu üstleneceğini belirtti. Devam etti: “Sanırım, para aklama sorunlarını önlemek ve işlem izleme programları gibi şeyleri yapmak için merkezileşmiş aktörlerin en büyük sorumluluğu olacağını düşünüyorum.”

İlginizi Çekebilir: Ripple Davasında Yeni Bir Kararla Birlikte 364 Milyon XRP Hareket Etti, XRP Fiyatı Artacak Mı?

Base, kullanıcılara Ethereum üzerinden hızlı işlemler yapabilmelerini sağlayan bir Ethereum ikinci katman ağıdır. Optimism‘in “OP Stack” kullanılarak oluşturulmaktadır. Base, tanıtımından sonra 23 Şubat’ta testnet aşamasına girdi.

Coinbase henüz ana ağ lansman tarihini açıklamadıysa da, Q2 2023’te lansmanının bekleniyor. Geçen Salı günü, Coinbase hisse fiyatı yaklaşık %10 oranında 64,83 dolara yükseldi, bu da Şubat ayının 15’inde %13’ün üzerinde artış gösteren en büyük günlük artış olma özelliğini taşıyor.

Base Ethereum (ETH) İşlem Sürelerini Hızlandırabilir!

Şirketin Base’i açıkladığı gün öncesinde, Coinbase hisselerinin günün kapanış fiyatı olan 61,18 dolardan yaklaşık %6 oranında yükseldi. Çözüm, doğrudan temel ağ ile iletişim kurmak yerine, gaz maliyetlerini tasarruf etmeye ve Ethereum üzerindeki işlem sürelerini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Aslında, Base, doğrudan Ethereum ile iletişim kurmaktan 10 kat daha ucuz işlemler yapmayı sağlar. Şirketin Base’i açıkladığından 5 gün sonra, son hafta sonunda yayınlanan bir blog yazısında, Blec, Coinbase’in en son ikinci katman teklifine karşı bir uyarı yayınladı. Ona göre, “kullanıcıların L2’den L1’e etkinliklerini aktaran ve L2 bloklarını üreten ve çalıştıran düğümler” olarak tanımlanan “dizgeleyicilerin” kullanımı, ikinci katman altyapısının oldukça merkezileşmiş hale gelmesine neden olacak.

Base için tek bir dizgeleyici, Coinbase tarafından çalıştırılacak. Bu, Base’in ilk resmi olarak Bilinçli Müşteri (KYC) kurallarını uygulayacak ilk L2 olup olmayacağı sorusunu ortaya çıkardı.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler