Diğer
  Ana SayfaHaberÇin Merkez Bankası Blockchain Adaptasyonunu Hızlandırmak İstiyor

  Çin Merkez Bankası Blockchain Adaptasyonunu Hızlandırmak İstiyor

  -

  Çin Halk Bankası (PBoc) Finansal Teknoloji Komitesi bu yılın ilk toplantısını yaptı. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Fan Tifei, ülkenin blockchain teknolojisini benimseme stratejisinin hızlandırılmasını istedi.

  13 Mayıs’ta yayınlanan rapora göre, bankanın başkan yardımcısı, PBoC yetkilileri ve bağlı finans şirketlerinin başkanları bir araya geldi. Görüşmelerde Fan, blockchain ve fintech endüstrilerinin önemini vurguladı. Ülkenin dijitalleşmesini isteyen Fan, 2021 yılı sonunda gerekli uyarlamaların yapılmasını istedi.

  Toplantının ana konusu kalkınma planını teşvik etmek ve yeni politikaların uygulanması için bilimsel çalışmaları hızlandırmak olarak belirlendi. Yetkililer, fintech kalkınma endeks sistemini incelemek, dinamikleri dikkatle izlemek ve finansal kurumların dijital dönüşümünü hızlandırmak için kapsamlı değerlendirmeler yaptılar.

  Toplantının sonucu şöyle açıklandı;

  “Düzenleyici bilim ve teknolojinin uygulanmasını güçlendirmek ve dijital kontrol yeteneklerinin inşasını güçlendirmek için büyük veri, yapay zeka, bulut bilişim, blockchain ve diğer teknolojileri kullanmak gerekiyor.”

  Çin’in blockchain teknolojisine ilgisi artmaya devam ediyor

  Fintech Kalkınma Planı, Ağustos 2019’da açıklanan Çin’de pazarlar arası fintech operasyonlarını standartlaştırmayı hedefliyor. Çin’in blockchain teknolojisine ilgisi artmaya devam ediyor. 4 Mart’ta Çin’in Hunan eyaletinin Loudi şehrinde ilk devlet blok zinciri bölgesi kuruldu ve başka bir Çin eyaleti Hainan, 9 Mayıs’ta sınır ötesi bir finansal hizmetler platformunun duyurulmasıyla blok zincir ekosistemine katıldı. Dün yaptığımız haberle de Çin’in blockchain mesleklerini resmi olarak tanıdığını açıklamıştık. Çin söz konusu blockchain olduğunda çok hızlı pozisyon almasıyla bilinen bir ülke haline gelmeye başlıyor.

  CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi? Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

  Ethereum fiyatı, 1.900 dolar direncinden aşağı yönlü hareket ediyor. ETH, 1.800 dolar desteğinin net bir şekilde altına düşerse ciddi bir düşüş yaşayabilir.

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler