Çin Merkez Bankası Blockchain Adaptasyonunu Hızlandırmak İstiyor

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çin Halk Bankası (PBoc) Finansal Teknoloji Komitesi bu yılın ilk toplantısını yaptı. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Fan Tifei, ülkenin blockchain teknolojisini benimseme stratejisinin hızlandırılmasını istedi.

13 Mayıs’ta yayınlanan rapora göre, bankanın başkan yardımcısı, PBoC yetkilileri ve bağlı finans şirketlerinin başkanları bir araya geldi. Görüşmelerde Fan, blockchain ve fintech endüstrilerinin önemini vurguladı. Ülkenin dijitalleşmesini isteyen Fan, 2021 yılı sonunda gerekli uyarlamaların yapılmasını istedi.

Toplantının ana konusu kalkınma planını teşvik etmek ve yeni politikaların uygulanması için bilimsel çalışmaları hızlandırmak olarak belirlendi. Yetkililer, fintech kalkınma endeks sistemini incelemek, dinamikleri dikkatle izlemek ve finansal kurumların dijital dönüşümünü hızlandırmak için kapsamlı değerlendirmeler yaptılar.

Toplantının sonucu şöyle açıklandı;

“Düzenleyici bilim ve teknolojinin uygulanmasını güçlendirmek ve dijital kontrol yeteneklerinin inşasını güçlendirmek için büyük veri, yapay zeka, bulut bilişim, blockchain ve diğer teknolojileri kullanmak gerekiyor.”

Çin’in blockchain teknolojisine ilgisi artmaya devam ediyor

Fintech Kalkınma Planı, Ağustos 2019’da açıklanan Çin’de pazarlar arası fintech operasyonlarını standartlaştırmayı hedefliyor. Çin’in blockchain teknolojisine ilgisi artmaya devam ediyor. 4 Mart’ta Çin’in Hunan eyaletinin Loudi şehrinde ilk devlet blok zinciri bölgesi kuruldu ve başka bir Çin eyaleti Hainan, 9 Mayıs’ta sınır ötesi bir finansal hizmetler platformunun duyurulmasıyla blok zincir ekosistemine katıldı. Dün yaptığımız haberle de Çin’in blockchain mesleklerini resmi olarak tanıdığını açıklamıştık. Çin söz konusu blockchain olduğunda çok hızlı pozisyon almasıyla bilinen bir ülke haline gelmeye başlıyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster