Çin, Blockchain Mesleklerini Resmi Olarak Tanıdığını Açıkladı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Teknoloji haberciliğiyle bilinen ve teknik endüstrisinde kendine yer bulan Abacus’a göre, blockchain mühendisleri ve blockchain uygulama geliştiricileri, Çin’de resmi olarak meslek olarak kabul ediliyor. Canlı yayıncılar ve 3D yazıcı operatörleri, Çin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (MHRSS) tarafından açıklanan son iş grupları arasında yer alıyor.

Hızla gelişen teknolojilere ayak uydurmak isteyen Çin, bu doğrultuda resmen kabul ettiği mesleki sınıflandırmasını genişletmeye devam ediyor. İlk kez 1999’da 1.838 başlık ile yayınlanan Çin’in mesleki referans kitabının gözden geçirilmiş versiyonu, 2015 yılında bir dizi yeni ilavelerle yeniden yayınlandı. Geçen yıl, MHRSS yapay zeka (AI) ve veri ağı gibi çeşitli sektörlerde 13 farklı iş başlattı.

Özellikle son yıllarda Çin’in gelişmekte olan teknolojilerle ortaya çıkan işletme sınıflarını tanıması Çin’in diğer sektörlerde ilerlemesine yardımcı oldu.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster