Chiliz (CHZ) Düşen Trendi Kırdı! Hedef Neresi?

analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son günlerdeki yükseliş trendiyle direnç bölgelerinin üzerinde seyreden Chiliz, kısa ve orta vadede yeni bir rota belirliyor. 2022 yılı başlangıcında 0.32 dolar seviyelerinde fiyatlanan CHZ, geçtiğimiz dönemlerde %50 ye yakın düşüş yaşamıştı. Bu düşüşün ardında olası tepki seviyeleri ve senaryolar yatırımcılar açısından merak konusu oldu. Kısa ve orta vadede Chiliz’i değerlendirdiğimiz teknik analizimizde olası senaryoları yorumluyoruz.

Chiliz (CHZ) İçin Kısa Vadede Hedef Seviyeler Nereler?

Chiliz-02-09-1

Saatlik grafikte 2 aylık periyoda baktığımızda alçalan beyaz trend çizgilerinin aşıldığını görebiliriz. Son dönemlerdeki izlediği yatay bant hareketini geçtiğimiz günlerde sonlandıran CHZ, 0.238 dolar direncinden ret yemiş durumda. Önümüzdeki dönemlerde olası senaryoların takibi adına oluşturulmuş elliot itki dalgasını görmektesiniz. Formasyon hedefi olarak ise 0.28 dolar direnç bölgesi göze çarpmakta. Yükseliş hareketinin devamında kısa vadede 0.28 dolar seviyesinin aşılmasıyla 0.325 dolar seviyelerine kadar alımlar hızlanabilir. Tabii Chiliz fiyatının 48 saatlik WMA çizgisinin üzerinde seyretmesinin de alıcıların iştahlanması için gerekli olduğunun göz önünde bulundurulmasında fayda var.

Aksi yönde ise alçalan trend çizgisi destek bölgeleri fiyat takibi için baz alınabilir. 0.20 dolar bölgesinin aşağı yönlü kırılması kısa vadede satışları 0.16 dolar seviyesine kadar hızlandırabilir. Fakat bu ihtimal şu an için genel piyasa ve haber takibi yapıldığında kısa vade için zayıf duruyor.

Chiliz (CHZ) İçin Orta Vadede Olası Senaryolar!

CHZ-02-09-2

Günlük grafiğe baktığımızda kasım ayının başlarından bu yana oluşum gösteren bir alçalan takoz göze çarpmakta. Geçtiğimiz günlerdeki yükseliş hareketiyle alçalan takozu yukarı yönlü kıran CHZ, öte yandan 0.238 dolar direncinden ret yemiş durumda. Fiyatı orta vadede üç basamak formasyonu ile birlikte incelediğimizde formasyon hedefi olarak 0.35 dolar bölgesi öne çıkmakta. Orta vade alım stratejisi oluşturulurken 0.238 dolar seviyesi ve 56 günlük WMA çizgisinin üzerinde kalıcılık göstermesi beklenebilir.

Aksi yönde ise alçalan takoz formasyonunun üst çizgi bölgesi fiyat destek bölgesi olarak baz alınabilir. Orta vadede 0.17 dolar seviyesi altında görülen fiyatlamalar 0.10 dolar seviyesine kadar satışları hızlandırabileceğinden temkinli olmakta fayda var. Bununla birlikte makroekonomik gelişmeleri ve genel piyasa gidişatını da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster