Filecoin (FIL) İçin Yükselişler Devam Edecek mi?

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Eylül ayında gördüğü 120 dolar seviyesinden %80’i aşan düşüşüyle 17 dolarları gören FIL, son yükseliş hareketleriyle güç toplamaya çalışıyor. Kısa ve orta vadede trend oluşumları ile birlikte seyreden fiyatın gelecek dönemler için nasıl bir performans sergileyeceği yatırımcılar açısından merak konusu oldu. Peki FIL, gördüğü tarihi dip seviyelerinden toparlanabilecek mi? İnceleyelim.

FIL Trend Üzerindeki Seyrini Koruyabilecek mi?

Filecoin-02-09-1

2 saatlik kısa vadeli grafiğimizde dip seviyelerden itibaren başlayan bir kanal yapısı göze çarpıyor. Öncelikle kırmızı alçalan trend çizgisini, ardından mevcut kanalın direnç bölgesini 5. denemede aşan FIL, 27 dolar direncinden aldığı tepkiyle retest onayına gitti. Fakat şu an yeşil alanla belirtilen destek seviyesindeki yatay hareketini sürdürüyor. 48 mumluk WMA üzerinde yükseliş hareketlerinin devamında ise kısa vadede sırasıyla 27, 32-34 dolar arası ve 38 dolar direnç seviyeleri takip edilebilir.

Aksi durumda ise önce 23 dolar ardından kanal içiresindeki alt destek bölgesinin kırılıp kırılmayacağı izlenebilir. 21 dolar seviyelerinin aşağı yönlü kırılması ihtimalinde ise 17 dolar seviyesine kadar satışlar hızlanabilir. Bu bölgenin altına olası sarkma durumlarında ise haber akışına bağlı olarak yeni dip arayışı başlayabilir.

Filecoin Orta Vadede Alçalan Trendi Kırabilecek mi?

Filecoin-02-09-2

Eylül aylının başlarından bu yana süregelen alçalan kanal yapısı, destek ve direnç noktalarının çoğu kez çalışmasıyla sağlıklı bir analiz için kullanılabilir. Bu süreç boyunca yalnızca eylül ayı sonlarında oluşan sahte kırılımın trend yapısını bozmadığını söylemekte fayda var. Son günlerde baktığımızda 17 dolar seviyesinden destek alan Filecoin fiyatı, 32 dolar direnç seviyesini yeniden hedef alabilir. Alım stratejisi oluşturulurken bu bölge üzerindeki kalıcı fiyat hareketleri beklenebilir. 48 günlük ağırlıklı hareketli ortalama çizgisi üzerinde kalıcılaşması ve 32 dolar seviyelerine hacimli yükselmesi RSI’daki uyumsuzluğu da ortadan kaldırabilir. Bu tip yükseliş hareketinin devamında ise sırasıyla 41, 50, 81 ve 120 dolar majör direnç seviyeleri takip edilebilir.

Aksi durumda ise 23 dolar minör desteği ve 17 dolar tarihi dip seviyelerinin kırılmasıyla yeniden kanal alt destek bölgesi hedeflenebilir. Bu durum 8 dolar seviyelerine kadar satışları hızlandırabilir. Bu durumun ancak olumsuz haber akışıyla desteklenmesi sonucu gerçekleşebileceğini hatırlatmakta fayda var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster