Chainlink (LINK) Fiyat Analizi! Destek Seviyesinde

Destek seviyesinde işlem gören LINK için kısa ve orta vadeli fiyat analizi yaptık. Dilerseniz bu analizlere daha yakından bakalım.

Chainlink Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Anlık olarak 6.593 dolardan işlem gören LINK destek olarak belirlenen 6.600 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Kurumsal ve hacimli yatırımcıların oldukça baskın olduğu bu seviyeler bizler için alım bölgesidir. Çünkü kurumsallardan dolayı oluşacak tepki ile birlikte fiyat kendisini yukarıya taşıyacaktır.

Direnç olarak belirlediğimiz seviye 7.092 dolar bölgesidir hedef olarak belirlediğimiz bu bölge bizim için kar alım bölgesidir. Çünkü kurumsallardan gelecek satışlar ile birlikte fiyat kendisini aşağıya atmak isteyecektir. Stop olarak belirlediğimiz seviye 6.460 dolar bölgesidir. (bknz: Teknik Analiz Nedir?)

Chainlink Orta Vadeli Fiyat Analizi

Orta vadeli fiyat analizimizde oluşturduğumuz yapılar daha net belli olmaktadır. Destek seviyemiz olan 6.600 dolardan gelecek tepki ile birlikte fiyat kendisini yukarı atacaktır. Direnç seviyemiz 7.092 dolarda oluşacak tepki eğer yeterli gelmez ise yukarı yönlü bir kırılım yaşanacaktır. (bknz: Destek ve Direnç Nedir?)

Güçlü bir direnç bölgesi olarak belirlediğimiz 7.955  dolar seviyesi yukarı yönlü bir kırılımda ilk hedefimiz olacaktır. Bu seviye bizler için kar alım bölgesidir. Çünkü kurumsal ve hacimli yatırımcıların ciddi satıcılı davrandığı seviyedir bizler için. Bu nedenle burada oluşacak bir tepki bizleri bir önceki direncimiz olan 7.092 doları destek olarak kullanmaya götürecektir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version