Cardano’da Yukarı Yönlü Savaş

Cardano Ada

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano bu yıl en iyi performans gösteren büyük kripto paralardan biri oldu. Bitcoin, Tesla’nın mayıs ayında kripto para birimini reddetmesinin ardından tökezlemeye başladığında ADA, büyük ölçüde birkaç büyük proof of stake (PoS) platformundan biri olduğu için tüm zamanların en yüksek değeri olan 2.45 USD’ye tırmanmaya başladı.

Cardano Ada
Mayıs ayından beridir yaptıkları ATH’lerden BTC %49, ETH %51, BNB %55, DOGE %69 ve DOT %69 oranında düşerken ADA sadece %45 oranında düştü. Zirvedeki değerinin daha büyük bir kısmını koruyabilmiş olması kurucu Charles Hoskinson’ın genellikle bunu konuşmak için hiçbir fırsat harcamadığı ve son zamanlarda yarattığı heyecanın bir sebebi olabilir.

Ancak 2015 yılında kurulan Cardano, son zamanlarda bir platform olarak ne kadar ilerleme kaydetti ve akıllı sözleşmeleri başlattıktan sonra önemli ölçüde benimsenmeye hazır mı?

Yanıltıcı Benimsenme

“Cardano’da inşa edilen tüm projelerin bir listesini içeren bir infografik gördüm. Ancak borsalar ve cüzdanlar gibi verilerin yanı sıra Cardano desteği eklemek isteyen projeleri de içeriyor ki bunun biraz yanıltıcı olduğunu hissediyorum. Bence daha anlamlı olacak bir istatistik, belirli bir platformda kaç projenin benzersiz bir şekilde inşa edildiği ve buna ek olarak bu projelerin kaç benzersiz aktif kullanıcıyı bir araya getirdiğidir.” dedi Monero’nun (XMR) eski baş yöneticisi Riccardo Spagni .

Spagni, benzersiz projeler ve kullanıcılar açısından Cardano’nun şu anda çok fazla şeye sahip olmadığını düşünüyor ancak akıllı sözleşmeler işlevselliğini yerine getirdikten sonra bunun değişime açık olduğunu iletiyor.

Ancak, göreceli olgunlaşmamışlığına rağmen Cardano, bazı evlat edinme belirtilerine tanık oldu.

”Şimdiye kadarki en etkileyici başarıları, tüm öğretmen ve öğrencileri Blockchain’e almak için Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile yakın zamanda yapılan bir anlaşmaydı. Bunu başarabilirlerse Cardano’nun yeteneklerinin örnek bir gösterimi olabilir,” diyor Quantum Economics CEO’su ve kurucusu Mati Greenspan.

Yokuş Yukarı Bir Savaş

Ancak Greenspan, bu tür projelerin ve Cardano’nun ne kadar başarılı olabileceğini değerlendirmemizin biraz zaman alacağını kaydetti. Bununla birlikte, en azından geniş bir kripto topluluğunun Cardano’nun baskın Blockchain’lerden biri olabileceğine dair bir beklentisi var.

“Devasa bir topluluk oldukları ve iş geliştirmeye odaklandıkları göz önüne alındığında Cardano’nun kesinlikle en büyük akıllı sözleşme platformlarından biri olması bekleniyor. Sadece bir kazanan yerine birden fazla büyük platform olmasını bekliyorum.” dedi Amsterdam merkezli Bon Sanca Group’un kurucusu ve yatırımcı Michael Van de Poppe.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster