Cardano (ADA) ve Diğer Alternatifler! Altcoin Sepeti Nasıl Olmalı?

cardano-ada-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano 21 Temmuz’dan bu yana 2.47 dolarlık ATH’ın üzerine tırmanmaya çalışıyor, ancak bunu başaramadı. Aslında, kripto para, yazı yazılırken 2.12 dolardan işlem görüyordu. Piyasanın alt birimlerinin çoğu, Bitcoin’in şüpheli yükselişini takip etti ve geçtiğimiz günlerde yatırımcılarına getiriler getirmeye başladı.

Bu Altcoinler için Kasıntı bir Yükseliş Mi?

İlk 35 listesinden birkaç altcoin, pazarın büyük bir çoğunluğundan daha iyi performans göstermeyi başardı. Örneğin Terra’nın (LUNA) değeri son 24 saatte yüzde 31,1 ve Klaytn’ın değeri yüzde 10’un üzerinde değer kazandı. Öte yandan Cardano, değeri 2 doların üzerine çıktığından beri kripto para piyasasının gündemine oturdu. Klaytn coinin hacmi 14 Ağustos’ta zirvesinde (173 milyon) idi. Ancak aynı durum son birkaç gün içinde büyük ölçüde azaldı. Santiment’in verilerine göre, KLAY’ın yazım zamanı hacmi 130,1 milyon olarak gerçekleşti. Cardano’nun hacmi de aynı zaman aralığında 7,96 milyardan 5,3 milyara düştü. LUNA’nın hacmi ilginç bir şekilde 283 milyondan 1,04 milyara bir artışa geçti.

Cardano

Temmuz ayının sonlarına doğru KLAY’ın Sharpe Oranı negatif bölgede geziniyordu. Ancak, aynısı olağanüstü bir geri dönüşe tanık oldu ve yazının yazıldığı sırada 7.74 değerine kadar ulaştı. Nitekim, Sharpe Oranı, bir varlığın potansiyel riske göre düzeltilmiş getirilerini vurgular. Bu nedenle, keskinlik oranı ne kadar yüksek olursa, getiriler o kadar iyi olur. Bu metriğin LUNA ve Cardano için okuması sırasıyla 7.85 ve 5.38’de kaldı.

Cardano İyi Bir Seçim Mi? Sepet Nasıl Olmalı?

Cardano

LUNA’nın grafiği ilginç bir eğilim gösteriyor. Fiyatı, arka arkaya dört günden fazla bir süredir 18.07 $ direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyordu, ve sonunda 16 Ağustos’un erken saatlerinde bunu başardı. Ek olarak, ekteki grafikten de görülebileceği gibi, LUNA’nın fiyatı yükselen kanalının üst kanal çizgisinin üzerine çıktı. Yatırımcılar, fiyat yukarıda belirtilen trend çizgisinin üzerine çıktığında genellikle piyasaya yeniden girerler. Bu nedenle, LUNA’nın fiyatının önümüzdeki günlerde daha da artması beklenebilir. KLAY son zamanlarda 1.8 dolarlık direncinin üzerine çıktı ve kapıyı 2.1 dolara açtı. Aslında, coin, yazı yazılırken zaten 1,9 dolardan işlem görüyordu.

Ancak, yatırımcılar bir alım yapmadan önce düşük hacimleri akıllarında tutmaları gerekir. Şimdi, Cardano söz konusu olduğunda, mevcut 2,1 dolar seviyesi yakın geçmişte güçlü bir direnç gibi gözüküyordu. Cardano, yazı zamanında da aynı bölgede test ediliyordu. Yalnızca bu engeli aşmayı başarırsa, bu, fiyatın Mayıs ayı yüksek seviyelerini yeniden ele geçirmesi beklenebilir. Yatırımcılar söz konusu olduğunda, LUNA şu anda KLAY tarafından takip edilen en çekici seçenek gibi görünüyor. Ancak uzun vadeli yatırımcılar bu aşamada Cardano pazarına girmeyi düşünebilirler.

DİKKAT! ÖNEMLİ UYARI! 

Kripto paralara yatırım yapmak yüksek volatalite riskleri içerir. Bu yazıda yazılan bilgilerin tamamı eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Bu paragrafta gördüğünüz hiç bir yazı veya görsel yatırım tavsiyesi içermez. Yatırım danışmanlığı profesyonel şirketler tarafından verilen bir hizmettir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster