Cardano (ADA) Fiyat Analizi! Yükseliş Başlıyor mu?

ADA-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano (ADA) geçtiğimiz Eylül ayında 3.10 dolar seviyesine gelip tüm zamanların rekorunu kırarak dikkatleri üzerine çekti. Cardano (ADA), Bitcoin önderliğinde %50’ye yakın bir değer kaybı yaşayan kripto paralardan biri oldu. BTC’nin bu düşüşleri sırasında bir çok altcoinde ise daha gözle görülür sert düşüşler yaşandı.

Cardano (ADA) İçin Kısa Vadeli Olası Senaryolar Neler?

ADA-02.06-1

Onaylı araştırmalara dayanan ilk proof of stake blokchain platformu özelliği taşıyan Cardano (ADA), yaklaşık 15 gün önce 0.912$ seviyesini test etti. Bu seviyeden gelen BTC atağı ile tekrar yükselişe geçmiş durumda bulunuyor. Yükselişin devam etmesi için özellikle 1.00$ dolar seviyesinde bulunan ana desteğin üzerinde hacimli tutunması ve sonraki direnç seviyelerini geçmesi gerekmektedir.

Cardano (ADA), işlem aralığını kırmaya çalıştı ancak oradan red yedi. ADA’nın yükselişi yakalaması için 1,20 dolarlık  direnç alanını kırması gerekiyor. Ana destek 1 dolar seviyelerinde bulunuyor. Altcoin için 1,20 dolar direnç seviyesinin aşılması halinde sırasıyla 1.3 ve 1.4 dolar seviyeleri test edilebilir. Açılan işlemlerde stop loss bölgesini 1,00 dolarlık ana desteğin altında tutmakta fayda var.

Cardano (ADA) Yükseliş Ne Zaman Başlayacak?

Cardano-02.06-2

ADA/USDT paritesi için günlük grafikte orta vadeli düşüş trendinin altında devam ettiği gözlemleniyor. ADA fiyatı için, düşen trend üzerinde günlük kapanışların gelmesi halinde yeni bir yükseliş trendinin aktif hale geleceği söylenebilir. Ancak yükselişleri baskılayan major direnç seviyelerinin aşılamaması halinde aşağı yönlü fiyat hareketleri görülmesi muhtemel.

Cardano (ADA) için orta vadeli fiyat hareketlerinde 1.20 dolar üzerinde tutunması halinde 1.30-1.40 dolar seviyeleri hedef olacaktır. Bu önemli direnç seviyelerinin aşılması halinde ise düşen trend üzerinde ki fiyat hareketleri ile 1.50 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşanması muhtemel olacaktır.

Cardano’nun önümüzdeki aylarda P2P stake işlemlerini kullanacak bir kişiler arası test ağını tanıtması ve saniyede bir milyon işlemi işlemek için ağın hızını daha da artırmak adına Hydra katman 2 sistemini başlatması bekleniyor. Bu sene gerçekleştirilecek bu geliştirmeler, kararlı sonuçlar verirse ağ, daha fazla geliştiriciye ev sahipliği yapabilir. Böylece rakip ağlar olarak görülen Ethereum ve Solana’nın yaşadığı tıkanıklık sorunlarına karşılık Cardano, önemli bir alternatif olarak görülebilir. Bu gelişmelerde fiyatlara önemli ölçüde yansıyacağı söylenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Beğeni Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster