Cardano (ADA) Analizi: Güçlü Bir Direnci Kırdı!

Cardano Ada

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

17 Mayıs itibariyle 2.32 seviyelerini test ettikten sonra uzun soluklu bir düşüş yaşayan ADA yatırımcılarına geçen iki aylık bir süreçte adeta gün yüzü göstermedi.

Günlük grafik üzerinde de gördüğümüz gibi 1 dolar seviyesinde bulunan güçlü destek seviyesinden sıçrama yaşayarak güncel olarak 1.76 seviyelerine kadar geldi.

ada

Cardano (ADA)’nın İndikatörlere Karşı Durumu

İlk olarak RSI indikatörüne 4 saatlik paritede baktığımızda ADA‘nın aşırı alım seviyesine ulaştığını görmekteyiz. Ayrıca aynı şekilde günlük paritede de bu durum söz konusu. Kısa vadede bazı analistlerin ufak düzeltmeler gerçekleştirerek yeniden 2.32 seviyelerine ulaşacağını söylese de bunu söylemek için henüz erken. Çünkü ilk olarak 1.83-1,89 seviyesindeki direnci kırarak mum kapatması gerekiyor.

ADAUSDT

Diğer bir indikatörümüz olan Stokastik RSI ise bizlere yine günlük ve 4 saatlik zaman dilimlerinde düzeltmeye gideceğini söylemekte. Son olarak 50,100 ve 200 MA değerlerine bakalım. Günlük zaman diliminde bu değerleri ele aldığımızda fiyatın 3 değerinde üzerinde olduğunu görmekteyiz. MA100 seviyesini aştıktan sonra 1.47 seviyesini destek haline getirdikten sonra yaklaşık olarak yüzde 20’lik bir sıçrama gerçekleştirmiş. 1.83-1,89 seviyesini kıramadan yönünü aşağı verdiğinde tekrardan bu seviyeleri deneyebilir mi? Bunu yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

ADAUSDT

Ünlü analistlerden biri olan Peter Brandt 24 saat önce sosyal medya hesabından ADA’nın analizinden bahsetmişti. Analizinde genel olarak ADA’nın 1.25 seviyesinin üzerinde olduğu sürece yükseliş beklediğini dile getirmişti.

Biz kendi grafiğimize günlük zaman diliminde baktığımızda ADA’nın Şubat ayından itibaren 1.43-1.56 seviyeleri arasını bir direnç ve destek olarak kabul ettiğini görmekteyiz. Daha önce Mayıs ayları başında bu direnci kırarak 2.40 seviyelerine kadar yükseliş yaşamıştı. Daha sonra o seviyelerden itibaren düşerek kendini eski desteği olan 1 seviyelerinde bulunmuştu. Burada yatırımcılarına birçok kez alım fırsatı vererek 3. deneyişinde bir sıçrama yaşadığını görüyoruz ve fiyatı güncel olarak 1.78 seviyelerine taşımış. Önünde 1.83-1,89 direnci bulunan ADA’nın önümüzdeki zaman dilimlerinde neler yapacağı hakkında bir fikrim yok. Hep birlikte izleyerek göreceğiz. Fakat tekrardan 2.40 seviyelerine ulaşmak istiyorsa buraları rahatlıkla geçmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

ADAUSDT

Uyarı: Bu yazımızda sizlerle beraber Cardano (ADA) grafiğini inceledik. İçerikte yazmış olduğum bilgiler alım satım hedefi olarak görülmemeli, sadece kendi şahsi fikirlerimi içermektedir. Bu yüzden içerikte yapılan bu analiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Peki sizler düşüşte 1 dolar seviyelerinden ADA satın aldınız mı?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster