Bitcoin’deki Güncel On-chain Verileri, Yükselişin Devam Edebileceğini Gösteriyor

  • Bitcoin (BTC), ayın başından bu yana kripto para birimi ekosisteminde en büyük toparlanmayı yaşamıştır.
  • BTC bu hafta, yıl içindeki Tüm Zamanların En Yüksek (ATH) fiyatının üzerine çıkarak 31.000 doların üzerinde bir değer elde etti.
  • Zincir üzerindeki verilere göre, Bitcoin’in günlük alım hacmi bu boğa hissiyatıyla henüz uyumlu değildir ve yazı yazıldığı sırada %42 oranında düşüş göstermektedir.

Bitcoin fiyatı iki gündür sabit fiyat aralıklarında işlem görmeye devam ediyor; güncel metrikler BTC geleceği için ne diyor?

Bitcoin Fiyatı Yeniden Toparlanmayı Başardı

Bitcoin (BTC), ayın başından bu yana kripto para birimi ekosisteminde en büyük toparlanmayı yaşamıştır. Başta boğaların getirdiği sürekli yükseliş eğilimi olmak üzere bir dizi faktörle desteklenen BTC bu hafta, yıl içindeki Tüm Zamanların En Yüksek (ATH) fiyatının üzerine çıkarak 31.000 doların üzerinde bir değer elde etti.

Yazı yazıldığı sırada, Bitcoin 30.550 dolarlık bir fiyatla el değiştirmektedir. Kripto piyasaları analitik sağlayıcısı Glassnode’un verilerine göre, BTC’nin 25.000 dolar seviyesinden 30.000 doların üzerine çıkması, 1,8 milyonun üzerinde Kısa Vadeli Yatırımcıyı (STH) kâra geçirmiştir.

Kârlı adreslerin yüzdesi, bu kısa vadeli arz kategorisindeki BTC’nin %96,9’unu oluşturuyor.

Bu sinyal, vurgulanmaya değer pek çok umut verici alt metne sahiptir. Bir varlıkla ilgili korkunun giderildiği zaman genellikle daha fazla sermaye girişi görülme eğilimi vardır. Bu durum Bitcoin için de geçerlidir çünkü son fiyat toparlanması ve en önemli direnç noktasının tekrar test edilmesi, daha fazla traderın daha rahat bir şekilde işlem yapabileceği anlamına gelmektedir.

Zincir üzerindeki verilere göre, Bitcoin’in günlük alım hacmi bu boğa hissiyatıyla henüz uyumlu değildir ve yazı yazıldığı sırada %42 oranında düşüş göstermektedir. Günlük alım hacmi, mevcut fiyat momentumuna yetişirse, yakın bir zamanda önemli bir sıçrama bekleyebiliriz.

Bitcoin’in Yükselişini Destekleyen Olumlu Gelişmeler

Zincir üzerindeki veriler ve teknik analizler, öngörülen büyüme tezini desteklerken, yakın dönemde Bitcoin’in büyümesini destekleyen olumlu temeller bulunmaktadır. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi olan BlackRock’un spot Bitcoin ETF ürünü için başvurusundan, diğer para yöneticilerinin Bitcoin madenciliğine yaptığı yatırımlara kadar, genel olarak piyasa duyarlılığını artıracak birçok olumlu haber bulunmaktadır.

Ayrıca, çoğu uzun vadeli HODLer (Bitcoin’i uzun süre elinde tutanlar), MicroStrategy örneğinde gördüğümüz gibi Bitcoin’lerini satmamaktadır. Uzun süre tutma taahhüdü, varlığın genel arzını azaltma potansiyeline sahip olumlu bir trenddir. Bitcoin etrafındaki olumlu haberlerin kesişimi, orta ve uzun vadeli boğa sinyalini güçlendirir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version