Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin'de İşlemler Artsa Bile, Aktif Kullanıcılar Düşüyor!

  Bitcoin’de İşlemler Artsa Bile, Aktif Kullanıcılar Düşüyor!

  -

  • Bitcoin ağındaki işlem sayısındaki büyüme devam ediyor.
  • Verilere göre, ağdaki günlük işlem sayısı 12 Mayıs’ta rekor seviyeye ulaştı.

  Bitcoin (BTC) ağındaki işlem sayısında büyüme devam ediyor fakat aktif kullanıcıların düşüş yaşadığı görülüyor.

  Bitcoin’de Büyüme Devam Ediyor Ancak Aktiflik Düşüyor!

  Bitcoin (BTC) (36)

  7 günlük hareketli ortalamayı izleyen verilere göre, Bitcoin ağındaki işlem sayısındaki devam eden büyümeye rağmen, fon gönderen veya alan aktif adreslerin sayısı Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyeye geriledi.

  Bu, ağı kullanan her kişi ortalama olarak daha fazla işlem yapmasına rağmen, ağda daha az kişinin aktif olduğunu gösterir. Ağı daha fazla kişi kullandığında maliyetler artar.

  bitcoin-transferleri

  Bitcoin Transferleri (Günlük)

  Veri araştırma analisti Rebecca Stevens, “Yüksek ücretler insanları işlem yapmakta tereddüt ediyor,” dedi ve Ordinaller ve BRC-20 tokenleri etrafındaki yutturmacanın, insanların Ethereum tarzı, değiştirilebilen ve değiştirilemeyen tokenleri basmasına izin veren yeni yollar olduğunu da sözlerine ekledi. Bitcoin ağı, geçtiğimiz haftalarda ağdaki genel aktivitede ve ücretlerde artışa neden oldu.

  Ağdaki Günlük İşlem Sayısı Rekora Ulaştı

  Verilere göre, ağdaki günlük işlem sayısı 12 Mayıs’ta rekor seviyeye ulaştı. Bu, Ordinals protokolüyle oluşturulan yeni tokenlerin toplam piyasa değerini 900 milyon doları aşmasından sadece birkaç gün sonra.

  bitcoin-aktif-adresler

  Bitcoin Ağındaki Aktif Adresler

  Stevens, “Ordinallerin ve BRC-20 tokenlerinin son zamanlardaki başarısının nefret edenlerin geri çekildiği bir dünya görebiliyorum” dedi ve bazı kullanıcıların bu fikirleri blok zincirinde yer israfı olarak gördüğünü ekledi. “Ayrıca, bu yenilikleri savunanların çoğu, Ordinaller ve BRC-20 etrafındaki heyecanı devam ettirecek kadar bitcoin konusunda muhtemelen yeterince zengin olan Bitcoin OG’leridir.”

  Verilere göre, platformdaki ortalama işlem ücreti geçen yıl 12 ay önce yaklaşık 2,50 dolardan 11 Mayıs’ta 16,08 dolara yükseldi.

  Bitcoin fiyatı yazı sırasında 27,013 dolardan işlem görüyor. Pazartesi gününde yaşadığı yükselişe rağmen bugün Bitcoin fiyatı daha yüksek seviyelere tutunamadı ve 27 bin dolara kadar geriledi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler