Bitcoin’de Düşüşler 6 Hafta Daha Sürebilir!

boga

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bir çok ünlü analist Bitcoin’in izlediği yolun Wyckoff  döngüsü ile aynı olduğunu söylüyor. Bu tabloya göre Bitcoin’in düşüşü yaklaşık 6 hafta daha devam edebilir.

30 Bin Doların Altına İnmemiz Mümkün Mü?

Wycoff Döngüsü Ve Bitcoin Grafiği
Wycoff Döngüsü Ve Bitcoin Grafiği

Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda 30 bin doların altına indiğini ve  hızlı bir toparlama ile tekrardan 30 bin dolar seviyesini aştığını görmüştük. Wyckoff döngüsünü takip eden Bitcoin eğer bu döngüyü takip etmekte ısrarcı olursa 30 bin dolar seviyesinin altına birden fazla kez inip tekrar toparlaması beklenebilir.

Bitcoin’in Wycoff döngüsüne göre hareket etmeye devam etmesi halinde, bu tablonun fiyat hareketini 58 bin dolar seviyelerine kadar çıkarma ihtimali var. Ancak elbet bu tablo zaman zaman düşüşler ile yükseleceğini ve öncesinde 2 kere daha 30 bin dolar altına inmemiz gerektiğini söylüyor.

Analistlerin Yorumları!

Ünlü Analistin Paylaştığı Wycoff Döngüsü Hedefi
Ünlü Analistin Paylaştığı Wycoff Döngüsü Hedefi

Analistler yükselişe hazır olunması gerektiğini ancak öncesinde düşüşler yaşayacağımızı söylüyor. Wycoff döngüsünü ele alarak yorum yapan analistler bu düşüşün yaklaşık 6 hafta sürebileceği yönünde açıklamalarda bulundular.

Bağımsız bir piyasa analisti olan Filbfilb yaptığı paylaşımda “Geçtiğimiz birkaç hafta içinde sayısız kez çizildiğini ve yeniden çizildiğini gördüm… ama eğer gerçek bir dip ise, düşüş trendinin boyutu ile yeniden birikimin gerçekleşmesi için gereken süre arasında bir korelasyon olma eğilimindedir.” sözlerine yer verdi. Yönün yükseliş olduğunu savunsa da düşüşleri hafife almamak gerektiğini de sözlerine ekledi.

Popüler analist Willy Woo dahil bir çok kişi özellikle son zamanlarda fazlası ile Wycoff döngüsünü paylaşmaya başladı. Bu çoğu analistin aynı fikirde olduğunun ve bu verilerin doğru olma ihtimalinin de bu şekilde arttığının bir göstergesi olabilir.

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek
Bitcoin Ne Zaman Yükselecek

Grafik ve popüler analistlerin yorumları ele alındığında bir süre daha bu alanda gidip geleceğimizi söylemek mümkün gibi duruyor.

Bu dönemlerde temkinli olunması ve destek ile direnç noktaları kullanılarak trade yapılmasının daha mantıklı olacağını, çünkü Bitcoin’in şu an bir aralıkta sıkışıp kaldığını analizler paylaşımlarında belirtiyor. Döngüye göre ağustos ayının sonlarında Bitcoin’in fiyatını toparlamaya başlayacağı ve Eylül ayı itibari ile yükselişlerin görülebileceği yönünde veriler var.

Bu döngünün kesin olarak çalışıp çalışmayacağı konusunda analistlerin de kesin bir şey söylemesi mümkün olmadığı gibi büyük bir çoğunluğu bu grafiğe uyumlu bir fiyat hareketi göreceğimizi iddia ediyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Beğeni Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster