Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin Yükseliş Trendi Başlıyor mu!?

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün itibariyle büyük bir artış yaşadı ve 8 bin dolar seviyelerini de geçerek 8150 dolara kadar çıkmayı başardı. Bu durum akıllarda tek bir soru uyandırdı Bitcoin Yükseliş Trendi mi başlıyor?

Bu haftanın başından itibaren güzel bir artış trendine olan Bitcoin, bugün itibariyle tam yüzde 7.31 oranında değer arttırmayı başardı ve bu artış, kripto para sektörünü memnun etti.

Bitcoin’de yaşanan artışın önemli bir sebebi ise yetkililere göre ABD ve Iran arasındaki gerginlik.

bitcoin yükseliş trendi
Bitcoin

Analistlere göre bu gerginlik, Bitcoin ve Altın gibi önemli maddelerin fiyatına olumlu olarak etki ediyor çünkü yatırımcılar, bu ürünleri bir nevi güvenli liman gibi görüyor.

Kripto para sektörünün genelinde de artışlar göze çarpıyor. Geçtiğimiz gün büyük bir ralli yakalayan ve şu anda o rallinin doğal düzeltme evresinde olan XRP hariç, ilk 10 sırada yer alan birçok kripto parada dolar bazında yükselişler görmek mümkün. Ancak BTC’nin dolar bazında daha fazla artış yaşaması, bu coinleri BTC endeksinde düşürüyor.

Örneğin ETH, yüzde 1.5’a varan bir artışla 144 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan analistler, Bitcoin’de bu rallinin devam etmesi durumunda 8400 dolar seviyesinin kritik olduğuna vurgu yapıyor.

Tarihsel Bitcoin Değer Tahminleri Ve Bitcoin Yükseliş Trendi

Finans gazetecileri, analistler, ekonomistler ve yatırımcılar bitcoin’in gelecekteki olası değerini tahmin etmeye çalışmaktadırlar. Ekonomist John Quiggin Nisan 2013’te “bitcoin en nihayetinde sıfır değerlerine ulaşacak, ancak ne zaman söylemek mümkün değil” demiştir.Benzer bir tahmin de Kasım 2014’te ekonomist Kevin Dowd tarafından yapılmıştır.

Finans profesörü Mark T. Williams, Aralık 2013’te bitcoin’in 2014 yılının ortasında 10$ ‘ın altında değeri olacağını öngördü . Ancak belirtilen dönemde bitcoin’in en düşük değeri Nisan ayında 344 $ Temmuz ayında 609 $ oldu. Aralık 2014’te Williams, “Başarı olasılığı düşük, ancak başarı olursa çok büyük olacak” dedi.

Kasım 2014’te, New York Üniversitesi Stern School of Business’da Finans Profesörü olan David Yermack, Kasım 2015’te bitcoin’in değersiz olacak dedi. Bu dönemde bitcoin ocak ayında en düşük değeri 176.70$, Kasım 2015’te 309.90 $ olarak işlem gördü.

Mayıs 2013’te, Bank of America FX ve Oran Stratejisti David Woo tek bir bitcoin başına maksimum olarak 1.300 $ ‘lık değerin makul olacağını öngördü. BTC yatırımcısı Cameron Winklevoss Aralık 2013’te “bitcoin değerinin 40,000$” olabileceğini belirtti.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34