Bitcoin Yükseliş Öncesi Bu Seviyeye Düşebilir!

bitcoin madencilik

Kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) mevcut ayı piyasasının ardından “gelmeye hazır” olduğunu, ancak önce ciddi bir fiyat düşüşü yaşayabileceğini söylüyor.

Bitcoin Yükselişe Geçmeden Önce Bu Seviye Önemli!

McGlone, yeni bir analizde, bu yıl küresel bir durgunluk potansiyelinin Bitcoin’in fiyatını belirlemede en önemli faktör olabileceğini belirtiyor. McGlone yaptığı açıklamada;

Bizim önyargımız, Bitcoin’in çoğu senaryoda öne çıkma olasılığının daha yüksek olduğu yönünde, ancak tersine çevrilmiş verim eğrisi bir gösterge ise, ekonomik büyüme, tüm varlıklar için sonuçlarla birlikte keskin bir şekilde düşecek. Bitcoin, kalıcı yukarı yönlü fiyat yörüngesine devam etmeden önce, yaklaşık 10.000-12.000 Dolar seviyesindeki iyi desteği yeniden ziyaret edebilir.

“Bir yıl öncesinden önemli bir farkı incelediğimizde, Federal Rezerv ve çoğu merkez bankasının, düşen varlık fiyatlarından kaynaklanan deflasyonist güçlerin desteğiyle genişlemeye başlamak zorunda kalabileceğini gösteriyor.”

McGlone ayrıca, Bitcoin’in “ana akıma doğru olgunlaştığını” ve değerinin düşük olabileceğini savunuyor. 2023’te Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi karşısında yeni bir dip seviyeye düşmeye hazırlanan Bitcoin’in yıllık volatilitesinden bahsetti. (Bknz: Bitcoin Kurucusu Kimdir?)

Bitcoin, yazı sırasında 16.775 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre kripto varlığı, son 24 saatte -%0,30 azalırken ve geçen hafta fiyatına göre %1,3 arttı. Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %75’ten fazla düşüş yaşadı.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version