Diğer

  Bitcoin ve Kripto Paralar için Kritik Hafta: 28 Ağustos – 1 Eylül Haftalık Takvimi

  • Bitcoin fiyatı, 21 Ağustos Pazartesi gününe 26.190 dolardan başladı. Bir önceki haftaya göre piyasa daha sakin bir hafta geçirdi. Bitcoin bu hafta 25.300 dolara kadar gerileme gösterdi.
  • Haftanın son günü yani 25 Ağustos Cuma günü, ABD Hazine Bakanlığı, tüm kripto para borsalarını ve ödeme işlemcilerini, kripto vergi raporlaması amacıyla broker (aracı) olarak ele almayı teklif etti.
  • Pantera Capital, yayınladığı raporda, Bitcoin fiyatının halving etkinliğinden sonra 148 bin dolara kadar yükselebileceğini açıkladı.

  Bitcoin ve kripto para piyasası zorlu bir haftayı geride bırakıyor: Önümüzdeki kritik haftada neler olacak? SEC’in ETF kararları odak noktası!

  Geçtiğimiz Hafta Piyasada Neler Yaşandı?

  Bitcoin fiyatı, 21 Ağustos Pazartesi gününe 26.190 dolardan başladı. Bir önceki haftaya göre piyasa daha sakin bir hafta geçirdi. Bitcoin bu hafta 25.300 dolara kadar gerileme gösterdi ve görülen en yüksek seviye 26.819 dolar oldu. BTC fiyatı şu anda 26.065 dolardan işlem görmektedir. Volatil hareketler görülse de bu hafta çok büyük değişiklikler görülmedi.

  21 Ağustos Pazartesi günü kripto dünyasında gündem sakin kaldı, 22 Ağustos Salı gününde ise ABD mahkemesinin Grayscale – SEC davasına ilişkin bir karar vermesi bekleniyordu ancak karar gelmedi.

  23 Ağustos Çarşamba günü, FBI, Kuzey Koreli hackerların 40 milyon dolarlık Bitcoin satışı yapabileceği konusunda uyarıda bulundu. Daha sonra Binance Labs, Pendle Finance’e yatırım yaptığını açıkladı. Ardından Solana Pay ile Shopify entegrasyon kurduğunu duyurdu. ABD’deki en büyük borsa olan Coinbase, Coinbase borsası, BarnBridge (BOND), DerivaDAO (DDX), Jupiter (JUP), Multichain (MULTI), Ooki (OOKI) ve Voyager (VGX)’i delist edeceğini bildirdi.

  24 Ağustos Perşembe günü, dünyanın en büyük kripto hedge fonu Pantera Capital, yayınladığı raporda, Bitcoin fiyatının halving etkinliğinden sonra 148 bin dolara kadar yükselebileceğini açıkladı. Aynı gün Mastercard, Binance kripto kartı hizmetini, Brezilya, Kolombiya, Bahreyn ve Arjantin’de sonlandırılacağını bildirdi. Perşembe günü ayrıca Umman Sultanlığı’nın, Bitcoin madenciliğine 1.1 milyar dolar yatırım yapacağı açıklandı.

  24 Ağustos Perşembe günü sadece bu gelişmeler ile sınırlı kalmadı ve gün sonunda gelen kritik bir haber yatırımcılar için hayal kırıklığı oldu; PEPE’nin kontrat adreslerinde şüpheli bir eylem gözlemlendi ve daha sonra çoklu imza kontratında ana hesaplardan yapılan transferler için gereken 5 wallet onayı, 2’ye düşürüldüğü ortaya çıktı. Bu haberlerin ardından PEPE’nin resmi X hesabından bir açıklama yapıldı ve PEPE ekibindeki 3 kişinin 15 milyon dolarlık PEPE’yi satarak projeyi terk ettikleri ortaya çıktı. Geriye kalan ekip üyesi ise kalan PEPE tokenleri güvenli bir cüzdana transfer etti.

  Haftanın son günü yani 25 Ağustos Cuma günü, ABD Hazine Bakanlığı, tüm kripto para borsalarını ve ödeme işlemcilerini, kripto vergi raporlaması amacıyla broker (aracı) olarak ele almayı teklif etti. Cuma günü FED Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole sempozyumunda konuştu; enflasyonla mücadeleye dikkat çekti ve gerektiğinde faiz artırımlarını yapacaklarını bildirdi. Bu konuşmanın ardından Bitcoin’deki volatilite arttı hatta 25.800 doların altına geriledi ancak hızla toparlandı ve tekrar 26 bin doların üzerine yerleşti.

  Önümüzdeki Hafta Bizi Ne Bekliyor?

  Önümüzdeki hafta kripto para dünyası için çok kritik özellikle de Bitcoin için. Pazartesi ve Salı günü kritik bir olay yok. 30 Ağustos Çarşamba günü ABD’nin 2. çeyrek büyüme verileri açıklanacak. Ağustos ağının son günü olan 31 Ağustos Perşembe günü ise ABD’deki Kişisel Tüketim Giderleri verisi açıklanacak. Haftanın son günü olan Cuma gününde ise ABD’deki İşsizlik oranı ve Tarım Dışı İstihdam verileri açıklanacak. Bunlar sadece önemli olan ekonomik gelişmelerdi. Bir de madalyonun diğer yüzü var; SEC’in Bitcoin ETF başvuruları hakkındaki kararı.

  Önümüzdeki haftanın kritik gelişmeleri!

  Bu hafta, #Bitcoin ve #KriptoPara dünyası için en önemli haftalardan biri olacak. ⚡️ pic.twitter.com/alTuaBL79O

  — COINOTAG (@coinotag) August 27, 2023

  Görselde de görüldüğü üzere, 1 Eylül ve 2 Eylül tarihleri için planlanan ETF kararları bulunmaktadır. 6 firmanın spot Bitcoin ETF başvurusu için bir karar verilecek ancak şöyle bir detay var; 2 Eylül günü Cumartesi gününe denk geldiği için SEC tüm ETF’ler için kararını 1 Eylül Cuma günü açıklayabilir – Daha önce benzer bir olay görülmüştü.

  Bu ETF başvuruları için ilk karar süreci olduğu için SEC, onaylayabilir, reddebilir veya erteleyebilir. Genel olarak piyasa beklentisi erteleme kararıdır. SEC bu ETF başvurularını Mart 2024 tarihine kadar erteleme hakkına sahiptir ancak eninde sonunda bir karar vermek zorunda olacaktır.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  YouTube Kurucu Ortağı Steve Chen Yenilikçi Memecoin Projesi $MEME’e Destek Verdi.

  YouTube'un kurucularından Steve Chen, platformdaki ilk kedi videolarından birinden ilham alan bir...

  FLOKI (FLOKI) %22 Yükseldi: Önemli SHIB Rakibinin Yükselişinin Temel Faktörleri.

  Floki Inu (FLOKI) %22 artışla Binance ve OKX'te en çok konuşulan token...