Bitcoin ve Ethereum Kripto Para Piyasasına Yön Veriyor!

Bitcoin ve bazı altcoinler daha yüksek seviyelerde satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Bu da kısa vadeli yatırımcıların son ralliden sonra kar satışı yapıyor olabileceğini gösteriyor.

JPMorgan, Bitcoin’in 50.000 doların üzerindeki rallisinin, portföylerini artan enflasyona karşı hedge etmek isteyen kurumsal alıcılardan bir destek almış gibi göründüğünü belirtti. Ek olarak bankanın analistleri, kurumsal yatırımcıların enflasyona karşı daha iyi bir hedge olarak Bitcoin’i altın yerine tercih ediyor olabileceğine dair spekülasyonlarda bulundular.

Kripto varlık yönetimi firmaları Iconic Funds ve Cryptology Asset Group tarafından yapılan “Kripto Para birimleri ve Geleneksel Yatırım Modellerinin Keskinlik Oranı” başlıklı yeni bir çalışma, kripto para birimlerinin herhangi bir portföye eklenmesinin portföyün getirilerini ve risk-ödül performansını iyileştirdiğini gösterdi.

Analist Mike McGlone, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’nin Ekim 2021 sayısında BTC için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 50.000 dolar seviyesinin güçlü bir destek olarak görev yapacağını belirtti.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin 56.000 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadıktan sonra bir kâr satışına tanık oldu. Bitcoin’in fiyatı bu geri çekilmeye rağmen 53.000 dolar destek seviyesinin altına düşmedi. Bu lider kripto para için olumlu bir durumdur.

Bitcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 52.900 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin kırılımı ile 50.000 dolar seviyelerine doğru bir geri çekilmenin yaşanması muhtemel olacaktır. Ancak ayıların satış baskısını arttırması ile 50 günlük basit hareketli ortalama test edilebilir.

BTC için 50 günlük basit hareketli ortalama üzerindeki fiyat hareketleri olumlu olmaya devam edecektir. Ek olarak Göreceli Güç Endeksi de pozitif bölgede seyrederek oldukça olumlu gözüküyor. BTC’nin fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın altına düşerse sonrasında bir düşüş trendinin aktif olacağı belirtilmelidir.

Bitcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde 56.100 dolar direnci yeniden test edilebilir. Ancak bu seviyenin aşılması ile hedef seviye 60.000 dolar seviyeleri olacaktır. Ayrıca bu olumlu fiyat hareketlerinin geçersiz olması için 50 günlük basit hareketli ortalamanın kırılmaması gerekiyor.

Ethereum Fiyat Analizi

Lider altcoin Ethereum dün 3.700 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Ancak boğalar alım baskısını arttıramayarak fiyat artışı sürdüremediler. Ethereum için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 3.500 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu destek seviyesi altcoin için kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile Ethereum’un yeni bir düşüş trendine girmesi muhtemel olacaktır.

Ethereum için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 3.500 dolar ana destek seviyesinin kırılımı ile 20 günlük basit hareketli ortalamaya kadar bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu seviyeden gelebilecek bir toparlanma boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Ancak bu seviyenin de kırılımı ile 3.050 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme gözlemlenebilir.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde pozitif seyrediyor. Ek olarak RSI düşen trend çizgine yakın bir seviyelerde bulunuyor. Bu da lider altcoinin fiyatında düşüşlere yol açabilir.

Ethereum için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 3.700 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin kırılımı ile birlikte 4.000 dolar ana direnç seviyesi yeniden test edilebilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version