Ana SayfaHaberBitcoin Vadeli İşlem Verileri! BTC Yönü Hakkında Bilgi Veriyor!

Bitcoin Vadeli İşlem Verileri! BTC Yönü Hakkında Bilgi Veriyor!

-

Bitcoin Vadeli İşlem Verileri!

Önde gelen bir analitik firması, Bitcoin (BTC) vadeli işlem piyasasının daha önce piyasa dipleriyle benzer hareketler sergilediğini ortaya çıkardı.

IntoTheBlock, Bitcoin’in, BTC vadeli işlem sözleşmelerinin spot piyasalardaki Bitcoin değerinden önemli ölçüde daha düşük fiyatlandırıldığı bir durum olan keskin bir gerilemeye tanık olduğunu ortaya koyuyor.

Analitik firmasına göre bu gerileme, Bitcoin’in son iki haftada yüksek satış baskısına maruz kaldığını ortaya koyuyor.

Bitcoin Vadeli İşlem VerileriKaynak: IntoTheBlock

IntoTheBlock, vadeli işlem piyasaları düşüş yaşarken, Bitcoin için fonlama oranlarının şu anda oldukça negatif bölgede olduğunu, bu da yatırımcıların BTC’yi büyük ölçüde short işlem açtığını ve Bitcoin’in değerinin düşmeye devam edeceğine dair iddiaya girdiğini gösteriyor.

Yatırımcılar, piyasayı açık bir daralmaya hazırladığı için aşırı derecede negatif fonlama oranlarını dikkate alma eğilimindedir.

Yatırımcılar, bu aradaki fonlama oranlarını geri almak için, bitcoin üzerinde volatil işlemler gerçekleştirerek short işlem açan yatırımcıları zarar ettirmek için bitcoin fiyatını yükseltmek isteyebilir.

Analitik firmasını açıklıyor,

“Mart 2020 ve Mayıs 2021’de olduğu gibi, vadeli işlem sözleşmelerinin geriye dönük olduğu zamanlar, piyasa dipleriyle aynı hizaya gelme eğilimindedir. Benzer bir düşüş, oldukça negatif fonlama oranlarında da gözlemlenebilir. Bitcoin dip mi yapıyor?”

Bitcoin Funding RateKaynak: IntoTheBlock/Twitter

Bu yazıyı yazarken Bitcoin, 2022’deki en düşük seviyesi olan 15.546 Dolar’dan yaklaşık %7 artışla 16.510 Dolar seviyesinden hareket ediyordu. Bitcoin’in 24 saatlik hacmine baktığımızda %9 artış ile 19,295,390,691$’lık hacmi bulunuyor.

Funding Rate Nedir?

Fonlama oranı olarak bilinen Funding Rate, vadeli piyasalar sürekli açık işleme sahip olan piyasa katılımcılarının diğer piyasa katılımcılarına ödeyeceği ücreti belirlemek için kullanılır. Borsaların bunu yapmasının ana sebebi ise vadeli piyasalarda kendi içinde bir dengeye sahip olması içindir.

Funding Rate’in ne olduğunu detaylı bir şekilde öğrenmek için tıklayınız.

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler