“Bitcoin Proof-of-Stake’e Geçiş Yapabilir”

bitcoin btc madencilik
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hiroko Tabuchi, The New York Times sitesinde yazdığı bir yazıda Bitcoin’in Proof-of-Stake’e geçiş yapabileceğini yazdı.

Makaleye göre yazar, Bitcoin’in harcadığı enerjiden ötürü, Ethereum gibi Bitcoin’in de Proof-of-Stake’e geçiş yapabileceğini belirtti. Ethereum, 2.0 güncellemesi ile Proof-of-Stake’e geçecek ve madencilik ortadan kalkacak. Ethereum piyasaya  Proof-of-Work olarak giriş yapmıştı.

Peki Proof-of-Stake ve Proof-of-Work nedir?
Proof-of-Stake (Hisse İspatı): Blockchain doğrulama sistemidir. Bu sistemde coinler sistem başlarken üretilir. Sahip olduğunuz coin kadar para kazanma gücünüz vardır. Proof-of-Work’den en büyük farkı madencilik ekipmanlarına ihtiyaç duymamasıdır.

Proof-of-Work (Emek İspatı): Blockchain doğrulama sistemidir. Blok zincirindeki bir sonraki bloğun zincire eklenmesi için gerekli algoritmayı çözen ilk kişi veya grup ödülü alır. Madencilik ekipmanlarına ihtiyaç vardır.

çinin btc madencilik

Tabuchi aynı makalede Bitcoin üretmek için harcanan enerjinin Arjantin gibi ülkelerden fazla olduğunu vurguladı. Bitcoin üretiminin bu kadar fazla enerji harcamasını Bitcoin’in zayıf yanı olarak görüyor. Tabuchi ayrıca kripto paraların iklim krizine dönüşmemesi için bu adımı atması gerektiğini vurguladı.

Ayrıca bakınız: Bitcoin Madenciliğinde Enerji TüketimiBitcoin Güç Tüketimi 66 Kat Arttı!

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!