Bitcoin Madenciliğinde Enerji Tüketimi!

Screenshot_1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC madenciliğinin çevre üzerindeki etkisini bu dizimizde inceleyeceğiz.

Akademisyenlerin konu hakkında yeni bir bakış açısı sağlamasıyla Bitcoin madencilik ekosisteminin çevresel etkisi hakkındaki tartışma bir kez daha kızışıyor. Eski bir finans profesörü ve köşe yazarı olan Noah Smith tarafından yazılan bir görüşte, Mart ayında Bitcoin (BTC) madencilik endüstrisini hedef aldı ve ağın sürekli artan enerji tüketiminin sürdürülemez olduğunu öne sürdü.

Smith’in inancı, artan BTC fiyatının her zaman yükselen hash oranlarıyla eşleştiği göz önüne alındığında, daha fazla ülkenin Bitcoin madenciliğini daha fazla güç kullandıkça baskı altına alacağı yönünde oldu.

Bazı endüstri uzmanları, Bitcoin’in çevresel etkisinden bahsetmenin bir sorun olmadığını ve verilerin, hash gücünün büyük bir kısmının yenilenebilir kaynaklardan enerji aldığını öne sürdüğünü öne sürdüler. Bununla birlikte, çevre savunucuları, karşılığında, sektöre bakışlarını hedeflediler ve bu, konu hakkında görünüşte bitmeyen bir tartışma yarattı.

Ayrıca, Aalborg Üniversitesi’nden Profesör Susanne Köhler ve Doçent Massimo Pizzol, endüstrinin çevresel etkileri hakkında bazı verilere dayalı varsayımlar sunan “Bitcoin Madenciliğinin Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi” başlıklı bir çalışmanın ortak yazarlığını yaptı.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi kripto varlığı ve blok zinciri lideri Anton Dek, Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nin enerji tüketimi tahminlerini üretmek için kullanılan metodolojiyi açıkladı.

Anton Dek, ekibin, Bitcoin ağının enerji kullanımına ilişkin doğru tahminler oluşturmak isteyen diğer modellerin, madencilerin elektriğe harcadıkları miktar gibi verileri örnek olarak kullanarak yukarıdan aşağıya bir yaklaşım kullandığını gözlemlediğini söyledi.

Endeks, mevcut teorik alt sınır yıllık elektrik tüketimi 43.32 TWh ile teorik üst sınır  476.18 TWh ile tahmini bir güç tüketimi aralığı sağladığını belirtiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,116.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!