Bitcoin Pizza! 10.000 BTC ile sadece 2 Pizza almak!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

22 Mayıs 2010’da bir adam 10.000 Bitcoin ile 2 pizza satın aldı.
O dönemlerde Bitcoin çok değersiz olduğu için bedava kazanılan Bitcoinlerle Pizza yiyebilme fikri muhteşemdi fakat nereden bilebilirdi ki 10.000 Bitcoin, bugün 417 Milyon 944 bin 328 TL etsin? Peki şuan 1 Bitcon Kaç TL ?

Lider Kripto Para Birimi,piyasası şuan çok iç açıcı olmasada yükseliş döneminde, ortaya adını sanını duymadığımız zenginler çıkmaya, zamanında sisteme güvenmeyenler pişman olmaya başladılar. En az şans kadar şanssızlık öykülerinede imza attı Bitcoin. 10 yıl önce yediğiniz pizzalar ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Buyrun yazımıza geçelim.

2 Mayıs 2010’da bir yazılımcı, şu anda dünyanın en karlı yatırım araçlarından olan Bitcoin ‘den 10.000 değersiz birim kullanarak iki pizza satın aldı. 

O dönemlerde Bitcoin çok değersiz olduğu için bedava kazanılan Lider para birimi ile Pizza yiyebilme fikri muhteşemdi fakat nereden bilebilirdi ki 10.000 Bitcoin, bugün 417 Milyon 944 Bin 328 TL etsin?

Bitcoin Pizza Eğrisi

Bitcoin

2010 yılındaki o inanılmaz hikayeye geri dönelim. Uygulama geliştiriciliği yapan Laszlo Hanyecz, 22 Mayıs günü karnını pizza ile doyurmak istedi. Bunun için Papa Johns adındaki bir restorandan 10.000 Bitcoin ile iki pizza siparişi verdi. 

Pizza siparişini vermeden önce, Talk forumu üzerindeki yazısına şuradan ulaşabilirsiniz

Birkaç pizzaya 10.000 Bitcoin ücret ödeyeceğim… Belki de 2 büyük boy pizza olabilir. Böylece ertesi günü de garantiye alırım.  Pizzayı seviyorum. Kendiniz hazırlayabilir ya da evinize sipariş verebilirsiniz. Ancak amaçladığım şey, pizzalarımı kripto paralarla sipariş etmek.”

“Soğan, biber, sosis, mantar, domates, pepperoni gibi şeyleri seviyorum… Ayrıca normal peynirle yapılan pizzaları da hazırlamak ya da başka türlü elde etmek daha ucuza gelebilir”

“Eğer ilgileniyorsanız lütfen bana bildirin, bir anlaşma yapalım.”

Bu yazıyı yazdığı ve o pizzaları sipariş verdiği dönemde 10.000 Bitcoin ’in değeri yaklaşık 40 dolardı. Bir başka İngiliz forum üyesi, onun bu teklifini kabul etti ve evine iki pizza gönderdi. Üstelik bu pizzalara kişi başı sadece 25 dolar ödemişti.

Bugün eğer ikinci bir kişi o 10.000 Bitcoin’i aynı şekilde karnını doyurmak uğruna elinden çıkartmadıysa, kendisi şu an dolar milyoneri.

Piyasanın son durumu ne olacak bilemiyoruz lakin en kötü şartlarda bile 10.000 Lider Kripto Para varlığı ile Milyoner olunabilir. Eğer canınız pizza çekmezse tabi ki ..

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster