Bitcoin Nadir Görülen Alım Sinyalini Yaktı!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin uzun bir aradan sonra bu nadir görülen alım sinyalini yaktı. En son bu sinyal 2020 Yılının Mayıs ayında görülmüştü.

Sinyal Bitcoin Rallisi’nin Habercisi Mi?

Puell Multiple Göstergesi'nin Bitcoin Alım Sinyali
Puell Multiple Göstergesi’nin Bitcoin Alım Sinyali

Bitcoin için alım sinyali yakan “Puell Multiple” indikatörü 5. kez alım sinyali verdi. 2018 yılındaki düşüşün ardından ve 2020 Mayıs ayında ki çöküşün ardından  alım sinyali vermişti. 2013 ve 2017 yıllarında ki boğa koşularında da satım sinyalleri vererek yatırımcılara önemli ölçüde yol göstermişti.

Bitcoin analisti David Puell tarafından geliştirilen “Puell Multiple”, günlük çıkarılan Bitcoin değerinin,  yıllık hareketli ortalamasına bölünmesiyle hesaplanıyor. Bu sonuca bağlı olarak 1 ile 10 arasında bir değerlendirme yapıyor ve 8 üzerindeyse bir sat sinyali veriyor. 2020 Mayıs ayından beri ilk defa al sinyali vermesi yatırımcıları umutlandırmış durumda. Çünkü geçmişte alım sinyalleri verdiğinde Bitcoin fiyatının hızlı bir biçimde toparlandığını ve indikatörün dibi rahatlıkla tespit edebileceğini biliyorlar.

Önceki Döngülerin İzlediği Yol!Bitcoin İçin 5. Defa Al Sinyali Veren İndikatör

2020 yılının Mayıs ayında yaktığı alım sinyalini ele aldığımızda ortalama 8 ile 9 bin dolar seviyelerinde bu sinyalin geldiğini görebiliyoruz. Tam olarak üzerinden bir sene bile geçmeden Bitcoin rekor kırmış ve 64 bin dolar seviyelerine yükselmiştir. Bu neredeyse %600 oranında bir artışa karşılık gelmekte.

2018 yılında ise yaşanan % 80 oranına yakın düşüşün ardından alım sinyali vermiş ve Bitcoin %300 oranında bir artış yakalamıştır. Ayrıca indikatör bu yükselişlerin tepe konumlarını da tespit edebildiği için bizlere tepe noktasının gelip gelmediği ile ilgili de fikir verebiliyor. Elimizde bulunan bu verilere göre indikatör bizlere tepenin gelmediğini, dip bölgesinde olduğumuzu aktarıyor. Elbet de bu kadar spekülatif haberlerin olduğu bir piyasada, her ne kadar geçmişte başarı gösterse de bir indikatör iyi bir performans gösterebilir mi tartışılır.

Harika Gösterge Olarak Adlandırıyor!Bitcoin İçin 5. kere Alım Sinyali Geldi

İndikatörün yaratıcısı David Puell en harika olarak adlandırdığı göstergenin alım sinyali verdiğini açıkladı ve “Alım sinyali verdiğine dair rapor almak. İyi görünüyor.” sözlerini açıklamalarına ekledi. Bitcoin’in hash oranına tepki verdiğini ve fiyatında hash oranı ile hareket ettiğini altını çizerek belirtti. Piyasalar için olumlu bu haber Bitcoin’in yıl sonu rallisi beklentisini arttırmış gibi gözüküyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook