Çarşamba, Nisan 14, 2021

İlginç Bitcoin Milyonerleri!

Gün geçtikçe daha da yaygınlaşan Bitcoin milyonerleri yarattı ve yaratmaya devam ediyor. Peki bu insanlar nasıl milyoner oldu ? İlginç hayat öyküsüne sahip olan bitcoin milyonerlerini derledik.

1. Charlie Shrem ( Bitcoin Milyonerleri )

Charlie Shrem, bitcoin ile ilk kez tanıştığında yıl 2011 ve üniversite son sınıf öğrencisiydi. 3 dolara 500 bitcoin satın aldı. Fiyat 20 dolara yükseldiğinde binlerce bitcoin daha aldı. Üniversite öğrencisiyken Bit Instant isimli şirketi kurdu. Şirket, kullanıcıların 700 binden fazla mağazadan bitcoin satın alabilmesini sağlıyordu. Bit Instant kurulduğu günden itibaren 14 milyon dolarlık bitcoin işlemi yaptı. Bu sırada Shrem ise bitcoinlerinin yardımıyla zenginler arasında yerini aldı. Shrem’in toplam tahmini serveti 45 milyon dolar.

2. Winklevoss Kardeşler ( Bitcoin Milyonerleri )

Mark Zuckerberg ve Facebook ile yaşadıkları çekişmeyle (Facebook fikrinin kendilerinden çalındığını iddia etmişlerdi.) gündeme gelen ünlü kardeşler de bu listede. Daha ilk günlerinden itibaren bitcoin almaya başlayan kardeşler, NY Times’a göre bitcoin’e 11 milyon yatırım yaparak Bitcoin Kulübü’nün en zengini oldular. 2013 yılında varolan tüm bitcoin’lerin %1’ine sahip olduklarını açıkladılar. Net servetleri ise 400 milyon doların üstünde.

3. Yifu Guo

bitcoin milyonerleri
bitcoin milyonerleri

Yifu Guo New York Üniversitesi’nde öğrenciyken biraz para kazanmak için bitcoin madenciliği yapıyordu. Bu sayede kirasını ve faturalarını ödeyebiliyordu. En sonunda bitcoin blok zincirinin taşıdığı potansiyelin farkına vardı. Okulu bıraktı ve uygulamaya özgül tüm devre kullanan ve bitcoin üreten Avalon isimli ilk şirketi kurdu. ASIC çipleri grafik kartlarından 50 kat daha hızlıydı ve daha ucuza geliyordu. Bu buluş bitcoin çevrelerinde popüler olmasıyla kısa bir süre Avalon’un stokları boşalmaya başladı. İnsanlar ASIC miner cihazları için daha yüksek miktarlar ödemeye hazır hale geldiler.

4. Jered Kenna

Eski denizci ve şimdinin en önde gelen bitcoin girişimcilerinden olan Jered Kenna ilginç hikayeli bitcoin milyonerleri listesindeki yerini hak ediyor. Bir girişimci olarak Kenna hem başarısızlığı hem de başarıyı tattı ve işini yapmaya devam etti. Bitcoin başına sadece 0.2 dolar ödeyerek ilk bitcoinlerini satın almasıyla başlangıcını yaptı. Daha sonra tanesini 258 dolara sattı. Bu sadece tek bir grup bitcoin içindi. Serveti hakkında hiçbir açıklama yapmasa da genç girişimcinin 30 milyon dolarlık bir servete sahip olduğu söyleniyor.

5. Roger Ver

Roger Ver 2000 yılında Kaliforniya Eyalet Meclisi için seçimlere girmesiyle tanınıyordu. Bitcoin hakkında ilk defa bilgi sahibi olduğunda günlük işlerini bırakıp günde sadece bir saat uyuyarak kendini konu hakkında kitap okumaya vermişti. Bir hafta sonra hastaneye kaldırılıp uyuması için kendisine ilaç verilmişti. Bit Instant şirketinin ilk yatırımcılarından olan Roger Ver listemizin 1 numarası Charlie Shrem’in de yakın arkadaşı. Ancak milyon dolarlar içeren en büyük yatırımları BitPay, Ripple ve Blockchain oldu. Bu üç proje sayesinde milyonerler arasında yerini aldı. Tahmini serveti 52 milyon doları geçiyor. Ayrıca bakış açısı ve yaptığı işlerden dolayı kendisine ‘Bitcoin İsa’sı’ lakabı takılmış. Şimdilerde yükselişte olan birkaç bitcoin projesiyle meşgul.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.06
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.33
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.24