Çarşamba, Kasım 25, 2020

Bitcoin milyarderlerine bir yenisi daha eklendi!

Amerikalı milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller bugün CNBC’de Bitcoin’e yatırım yaptığını duyurdu. Druckenmiller böylece lider kripto para birimine yatırım yapan en yeni milyarder oldu.

Altına yaptığı yatırımın Bitcoin’den kat kat fazla olduğunu belirten yatırımcı, Bitcoin’in daha iyi performans göstereceğini öngörüyor.

Druckenmiller, altın yatırımı iyi giderse Bitcoin yatırımının daha iyi olacağını düşünüyor. Milyarder yatırımcı da dolarda 3-4 yıllık bir düşüş bekliyor.

Bloomberg, birkaç hafta önce Druckenmiller’ın doların değer kaybını oynadığını bildirdi.

Forbes’a göre Druckenmiller’ın kişisel serveti 4 milyar 400 milyon dolar. 67 yaşındaki yatırımcı, 30 yıldır hedge fon yöneticisi olarak büyük başarılar elde etti ve şimdi varlığını bir aile ofisi aracılığıyla yönetiyor.

2000 yılına kadar George Soros için çalışan Druckenmiller, Soros ile birlikte 1992’de İngiliz Sterlini’ne karşı oynayarak büyük karlar elde etti.

Son zamanlarda geleneksel finans dünyasından çok önemli katkılar oldu. Geçtiğimiz aylarda bir başka milyarder Paul Tudor Jones da Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, 2020’nin başından bu yana dolar karşısında yüzde 112 değer kazandı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,920.68dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.16
  THYAO.IS₺11.92
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.05
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.37